Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia jedná s Haškem, diamanty ji nezachrání

Karol Kisel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karol Kisel. | foto: ČTK

PRAHA Krvácející rány zadlužené Slavie diamanty nezacelí. Společnost D. I. C. (Diamonds International Corporation), zaměřená na výrobu a prodej drahých kamenů, se stáhla ze scény. Zjistila totiž, že ani svaz nezná pravé majitele klubu. Ve čtvrtek ale přece jen vykřesala jiskřičku naděje.

Slávistický generální manažer Miroslav Platil a údajný vlastník Antonín Franc zareagovali na výzvu Ivana Haška a dostavili se na Strahov, aby se šéfem českého fotbalu řešili existenční krizi zadlužených sešívaných. Šlo však pouze o první z řady schůzek. Slavia ani svaz zatím neprozradili, co přesně bylo a bude předmětem hovorů.

VÍCE K TÉMATU

"Jsem rád, že majitel odpověděl na apel výkonného výboru a prakticky hned navázal kontakt. Pochopitelně se jednou schůzkou nic nevyřeší, ale mám dobrý pocit, že se věci hýbou správným směrem," sdělil Hašek pouze s tím, že byl přednesen návrh konkrétních kroků, které by měly vést k obdržení licence a zachování normálního chodu klubu.

D. I. C.: Cítíme se trapně

K získání licence potřebuje Slavia sehnat do konce dubna 10 milionů korun, které dluží především na výplatách hráčům. Platil proto vyhrožoval, že chce mít peníze na stole do konce týdne, jinak složí funkci. Jen díky němu červenobílí fotbalisté zatím nestávkují. Bez něj by mohlo být brzy horko.

Miroslav Platil

Ve středu dopoledne se proto D. I. C. prostřednictvím e-mailu nabídla, že slavnému klubu pomůže. Jenže ten ji prý ignoroval. "Chtěli jsme Slavii pomoci, ale ta nám doteď neodpověděla na žádost o jednání. Soudím, že našla jiné řešení," řekl LN Petr Casanova, bývalý sportovní novinář, kterého firma pověřila, aby byl v této záležitosti hlavním prostředníkem. Diamantovou společnost ovšem nejvíc vyděsilo, že ani svaz nezná pravého majitele Slavie.

Jako by skoro pět let hibernovala a nevěděla, že vlastnická struktura je tajemná už od roku 2006, třebaže se o dva roky později členové představenstva Tomáš Rosen a Petr Doležal označili za držitele většiny akcií. "Mysleli jsem si, že Slavia urgentně shání peníze, a byli jsme připraveni poskytnout potřebnou částku 10 milionů korun. Jenže ani nevíme, kam ji máme poslat a s kým to vyřídit. Každý den se jméno pravého majitele mění," přiznal ředitel D. I. C. Luboš Říha.

Slávisté děkují svým fanouškům.

Z těchto důvodů svou nabídku prozatím stáhl a uvědomil Haška, že je v budoucnu ještě ochoten spolupracovat. "A to i přesto, že jsme v trapné situaci. Místo ocenění dobrého úmyslu nás teď všichni osočují, že to byl od nás jen marketingový tah a že jsme si udělali jen neplacenou reklamu," vadilo Říhovi.

Slavia dluží zhruba 110 milionů svému bývalému majiteli, britské společnosti ENIC, ale také vlastníkovi stadionu v Edenu, firmě E Side Property Limited. "Než se najde srozumitelné řešení, nebudeme nesplacené úhrady vymáhat. Na Slavii jsme nikdy netlačili," sdělil ČTK ředitel E Side a bývalý slávistický hráč Pavel Kuka.

Anketa

Kdo zachrání fotbalovou Slavii od krachu?

Tajemný majitel 33
Fotbalový svaz 37
Nový investor 223
Fanoušci 61
Zázrak 127
Mimozemšťané 868

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...