13. prosince 2011 16:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia láká ruského záložníka Pilijeva z CSKA

Radost fotbalistů Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fotbalistů Slavie | foto: ČTK

PRAHA První zimní posilou fotbalové Slavie Praha by se mohl stát ruský záložník Nika Pilijev. Dvacetiletý hráč CSKA Moskva byl poslední listopadový týden v desátém týmu české ligy na testech, při kterých zaujal, a vedení Slavie nyní jedná o jeho hostování.

"Zanechal dobrý dojem, má perspektivu," řekla mluvčí Slavie Soňa Nouzáková. Pilijev debutoval v ruské lize v osmnácti letech v Lokomotivu Moskva, odkud vzápětí přestoupil do CSKA, v jehož dresu si krátce zahrál i Ligu mistrů.

Loni hostoval v Permu, ale v letošním kalendářním roce v ruské lize nenastoupil ani jednou. Od ledna by mohl sbírat zkušenosti ve Slavii. "Rád hrává z levé strany. Je silný na míči, nevysoký, špatně se odstavuje od míče," citoval server aktuálně.cz ředitele Slavie Miroslava Platila.

Slávisté také řeší, jestli udrží univerzála Adama Hlouška, o kterého se prý zajímá bundesligový Norimberk. Vršovický klub údajně žádnou konkrétní nabídku neregistruje. "O všem víme jen z doslechu. Klub žádné oficiální jednání nevede," řekla Nouzáková. Také Hlouškův agent Pavel Paska se k věci staví rezervovaně. "V tuto chvíli opravdu není co komentovat," řekl Paska.

ČTK

Eden Rožnov 4+KK
Eden Rožnov 4+KK

Kulturní, Rožnov pod Radhoštěm, okres Vsetín
3 900 000 Kč