Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia měla loni ztrátu téměř půl miliardy korun

Sport

  18:44aktualizováno  19:38
PRAHA - Fotbalová Slavia Praha loni zaznamenala rekordní finanční ztrátu v historii klubu. Vršovický celek prodělal přes 476 milionů korun, což je o téměř 313 milionů víc než v roce 2010. Vyplývá to z ekonomické prezentace, kterou klub z Edenu zveřejnil na svých webových stránkách.

Slávisté se radují z branky foto: ČTK

Slavia v uplynulém roce měla tržby ve výši 131 milionů, výdaje se ale vyšplhaly na 607 milionů. Pražský klub měl loni kvůli dluhům existenční problémy a před krachem ho na poslední chvíli zachránila změna majitele.

Majoritní podíl akcií nejprve převzala investiční skupina Natland, na začátku srpna se pak stal většinovým vlastníkem bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček.

Natland s Řebíčkem uhradili závazky vůči hráčům, realizačnímu týmu i zaměstnancům klubu a splatili také největší dluh ve výši asi 100 milionů vůči britské firmě ENIC, bývalému vlastníkovi klubu.

Ve ztrátě bude i letos

Podle ekonomické prezentace bude Slavia ve ztrátě i v sezoně 2011/2012. Klub počítá s příjmy přes 63 milionů, výdaje mají činit asi 106 milionů. Pražané tak podle současného odhadu prodělají asi 43 milionů, byť se jim podařilo výrazně snížit náklady.

Od roku 2004 byla Slavia pouze jednou v kladných číslech. Vydělala jen v roce 2008, kdy klub poprvé a zatím naposledy postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů. Tržby tehdy činily skoro 650 milionů a Pražané hospodařili se ziskem asi 238 milionů. V následující sezoně už ale Slavia do Ligy mistrů podruhé za sebou neprošla a dostala se opět do ztráty, která se pak prohloubila.

Slavia hodně investuje do mládeže. Vedení momentálně usiluje o koupi sportovního centra v Horních Počernicích, v kterém má většinový podíl Viktoria Žižkov. "Máme o tento areál eminentní zájem. Jednání nejsou definitivně uzavřena a kupní smlouvy nejsou podepsány. Přesto věřím, že je brzy dotáhneme do úspěšného konce a že tento komplex bude sloužit k přípravě i k mistrovským utkáním všem našim dorosteneckým týmům a také juniorce," uvedl pro klubový web generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat