30. listopadu 2008 21:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia mráz a Příbram neporazila

Mladičký Antonín Fantiš (vpředu) ubránil Krajčíka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladičký Antonín Fantiš (vpředu) ubránil Krajčíka. | foto: ČTK

PŘÍBRAM Slavia se po bezkrevném výkonu v Žilině představila opět na domácím kolbišti. Ani proti Příbrami ji nečekal lehký zápas. O tom ostatně napovídá i to, že právě Středočeši jako jediní dostali na podzim v Edenu jen jednu branku.

Zápas v Žilině připomínal i terén v Příbrami. Počasí s teplotami pod nulou jej pořádně zmrazili a míč měl skluz jako na ledě. Společně s kvalitní obranou domácích představovalo hlavní překážku v honbě za splněním role favorita. V úvodní části si Pražané vytvořili jen několik šancí. Příbram pak dvakrát pálila z uctivé vzdálenosti.

Ve druhé půli domácí přeci jen projevili touhu hrát i směrem dopředu a na hřišti se náhle zvýšila frekvence dobrých příležitostí. Tu největší měl střídající Necid, který po faulu brankáře na Šenkeřýka neproměnil pokutový kop. Nejlepší střelec ligy o několik minut později našel na úrovni velkého vápna Šmicera, který mířil nad branku. Rozhodčí i přes pět střídání nastavil jedinou minutu a soupeři se tak rozešli bez branek.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz