Slavia napodruhé s Uzbeky uspěla

17:30
DUBAJ - Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v druhém utkání během soustředění v Dubaji nad uzbeckým týmem Lokomotiv Taškent vysoko 4:0 a odčinili tak páteční porážku s mistrem stejné země Bunjodkorem.

Pavel Fořt se po návratu do Slavie rozstřílel.

Dnešní duel se vydařil oběma útočným posilám, Pavel Fořt si připsal dvě branky a první gól v novém dresu zaznamenal Aleš Besta.

Fořt potvrdil, že se mu v přípravě střelecky daří, a v úvodní čtvrthodině poslal slávisty během dvou minut do vedení 2:0. Pražané svého soupeře jasně přehrávali, ale dalších gólů se dočkali až po přestávce.

Přesně po hodině si připsal premiérový zásah v slávistických barvách Besta, který po přihrávce od Toleského a kličce gólmanovi skóroval do prázdné branky. Skóre uzavřel za dalších deset minut Slovák Grajciar.

Stejně jako v pátečním duelu utrpěli slávisté jednu ztrátu, po půlhodině hry musel střídat kvůli naraženému kolenu Černý. Do zápasu nezasáhli zranění Suchý, Janda a Šmicer.

Třetí utkání v Dubaji čeká Pražany ve středu proti ukrajinskému Charkovu.