24. června 2008 9:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia odmítá uvolnit Jarolíma

Trenér Slavie Praha, Karel Jarolím | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Slavie Praha, Karel Jarolím | foto: Lidové noviny

PRAHA Na nejvyšší svazové úrovni se otázka nástupce Karla Brücknera bude dnes dopoledne projednávat poprvé. Očekávalo se, že ve skupině adeptů, které má výkonnému výboru předložit místopředseda Vlastimil Košťál, budou Petr Rada, Jozef Chovanec, František Komňacký a právě Jarolím.

Jenže spolumajitel Slavie Petr Doležal tvrdí: "Už několikrát jsme deklarovali, že Jarolíma neuvolníme, tak nevím, proč na tuto kartu pořád někdo hraje. S panem Košťálem mluvit nechci, ale napsal jsem mu, že si Slavia nepřeje, aby v tom dál pokračoval.“
Košťál s Jarolímem poprvé jednal na konci dubna, jenže zrovna v době, kdy Slavia začala ztrácet v boji o titul. "Oslovit někoho není nic špatného. V první řadě by měl říct sám pan Jarolím, ať s ním nikdo nejedná,“ hájí Košťála Mokrý.

Slavia jako alternativu navrhuje bývalého Brücknerova asistenta Miroslava Beránka, který má od příští sezony trénovat ve Spojených arabských emirátech. "Ověřoval jsem si to a nikdo ho vůbec nekontaktoval,“ krčí rameny Doležal. Právo navrhnout nového trenéra má každý klub první i druhé ligy, ale navzdory nápadu Slavie této možnosti oficiálně využil zatím jen Zlín. Ten včera navrhl jabloneckého kouče Komňackého, o kterém už dříve začal uvažovat i Košťál. "Předpokládám, že výkonný výbor bude brát náš nápad v potaz,“ věří zlínský manažer Ladislav Valášek.

Podobná iniciativa je přitom paradoxně vzácná. Zatímco se Košťál ocitl pod palbou kritiky, že si výběr trenéra přivlastnil, většina funkcionářů pouze čeká, jaké kandidáty jim dnes předloží. "Oslovili jsme kluby už koncem května, aby nám sdělily svůj návrh. Ze 32 klubů se jich ozvalo pět, čekal jsem, že zájem bude větší,“ diví se Mokrý.

Košťálovi se tak musejí zájemci hlásit sami. Naposledy údajně projevil zájem německý trenér Klaus Toppmöller, který do dubna vedl gruzínskou reprezentaci. "Je možnost i hledat v zahraničí, zájem projevil i Toppmöller,“ připustil pro deník Právo Košťál. Toppmöllerovo jméno však zřejmě dnes na výkonném výboru nezazní. "Nejprve uděláme inventuru a pak se uvidí, jestli je třeba hledat v zahraničí,“ plánuje Mokrý. Jisté je tak jen jedno: nový trenér bude znám nejdříve v červenci.

Pavel Kalouš, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!