23. listopadu 2008 23:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia otočila duel s Teplicemi

Necid (vlevo) se trefil dvakrát.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid (vlevo) se trefil dvakrát. | foto: ČTK

PRAHA Sešívaní dnes v nočním utkání s Teplicemi potvrdili svou dominanci na domácím trávníku. Soupeř z Teplic sice po poločase vedl 0:1, ale slávisté i díky dvěma gólům Necida otočili zápas na 3:1.

Hráči Slavie doma začali tradičním náporem a Teplice moc na svoji polovinu nepouštěli. Když už se tam ovšem dostaly, byla z toho hned branka. Za hosty otevřel skóre ex-slávista Vachoušek. Domácí se tlačili dopředu, ale marně. Míč do vápna dostali, ale chyběla jim větší agresivita v zakončení. Po poločase tak svítil na tabuli výsledek 0:1.

Do druhé půle vtrhli červenobílí opět jako velká voda, s čerstvou krví v podobě Ivany na hrotu. Po faulu právě na něj vyrovnal Necid. Chladnokrevně proměnil pokutový kop, a odstartoval tak obrat v zápase. Netradičně hlavou poslal slávisty do vedení Belaid. Teplice přestaly s taktickým zdržováním a pokusily se i o útočný výpad, ale ten většinou končil v rukách jistého Vaniaka. Jistotu tří bodů dal sedm minut po druhé brance znovu Necid. Znovu se tak vrátil do vedení v tabulce nejlepších střelců ligy.

Výsledek:
Slavia - Teplice 3:1 (0:1)
Branky: 53. z pen. a 77. Necid, 70. Belaid - 11. Vachoušek. Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Lakomý. ŽK: Suchý, Brabec, Belaid, Latka - Rosa. Mahmutovič, Matula. Diváci: 8212.