Slavia po pěti letech porazila v lize Jablonec a přezimuje v čele s náskokem čtyř bodů

20:00
PRAHA - Fotbalisté Slavie zvítězili v posledním utkání ligového podzimu v Jablonci 2:0 a před zimní pauzou znovu odskočili mistrovské Plzni v čele tabulky na rozdíl čtyř bodů. Skóre šlágru 19. kola a souboje dvou účastníků Evropské ligy otevřel z penalty v 18. minutě Milan Škoda a v 70. minutě přidal pojistku Josef Hušbauer.

Fotbalisté Slavie se radují z výhry nad Jabloncem. foto:  Michal Šula, MAFRA

Tvrdík je největší mág, zrušil regulérní gól. Jen rozdávej čínský peníze, spílá slávistům Limberský

Slavia oplatila Jablonci srpnovou domácí prohru 0:2 a Severočechy v lize porazila poprvé po jedenácti zápasech. Jablonec po druhé porážce v nejvyšší soutěži po sobě zůstal čtvrtý se ztrátou 16 bodů na Pražany.

Jablonec byl v souboji týmů, které ve čtvrtek vyhrály poslední zápas skupinové fáze Evropské ligy, celou první půli aktivnější, ke gólu to ale nevedlo.

Slavící hráči Slavie Stoch a Zmrhal.
Slavia se během prvního poločasu trefila do sítě Zenitu hned dvakrát.

Šance domácího týmu neproměňoval hlavně Chramosta, jenž nahradil v útoku potrestaného Doležala. Hned ve druhé minutě obešel Koláře, vrátil míč před branku, ale Jovovičova střela byla zblokována.

Jablonec pokračoval v náporu a Kratochvíl těsně minul horní roh. V šesté minutě měl další možnost Chramosta, ale zblízka z dorážky Koláře nepropálil.

Slávistický gólman se překonával a ve 13. minutě vychytal domácího útočníka znovu, když vyškrábl na roh střelu na zadní tyč.

Jablonec - Slavia 0:2

Branky: 18. Škoda z pen., 70. Hušbauer. Rozhodčí: Berka - Blažej, Vlček - Královec (video). ŽK: Jovovič - Stoch, Ngadeu, Coufal. Diváci: 3115.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Kratochvíl (86. Sobol), Trávník, Považanec (82. Acosta), Jovovič (75. Ikaunieks) - Chramosta.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal, Stoch (78. Sýkora), Hušbauer, Olayinka (89. Frydrych) - Škoda (82. Mešanovič).

Severočeši tlak nezužitkovali a naopak udeřila Slavia. Škoda nejprve nastřelil spojnici, Olayinka následně při centru trefil do ruky domácího Holeše a rozhodčí Berka nařídil penaltu.

Verdikt si ještě nechal potvrdit na videu a kapitán Škoda poté navázal na proměněný pokutový kop z minulého kola.

Jablonec mohl v 36. minutě vyrovnat, ale Trávníkovu ránu pod břevno vyškrábl Kolář.

Následně se domácí hodně zlobili, že sudí neodpískal Součkovu ruku zřejmě těsně před vápnem. Před pauzou ještě vytáhl na druhé straně Hrubý Stochovu ránu k tyči.

Pět minut po přestávce doklepl míč do sítě domácí Kratochvíl a Berka nejprve branku uznal, po zhlédnutí videozáznamu ale gól odvolal, neboť posoudil Chramostův střet s Kolářem jako faul.

Na druhé straně technicky zakončil Škoda, ale míč těsně přeletěl břevno.

V 70. minutě už Pražané slavili. Stoch v tísni poslal přízemní centr na malé vápno a Hušbauer dostal balon zblízka do sítě. Domácí se z druhého inkasovaného gólu už neoklepali a Slavia si závěr pohlídala.