Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia posiluje. Na hostování z Bohemians získala Škodu

Sport

  12:55
PRAHA - Vedení fotbalistů Bohemians 1905 se definitivně domluvilo na hostování Milana Škody ve Slavii. Důrazný útočník již minulý týden podepsal s červenobílými smlouvu, která začne platil od července, kdy mu skončí současný kontrakt s Bohemians.

Bohemians - Liberec (Škoda). foto: ČTK

Škoda odmítl prodloužit smlouvu s celkem z Ďolíčku a místo toho se upsal Slavii. Viděl to jako jediné řešení v zamotané kauze kolem Bohemek, ve které byl zapsán v konkurzu FC Bohemians Praha. Bohemians 1905 ho nemohli prodat bez souhlasu správce konkurzní podstaty.

ČTĚTE TAKÉ

Správce prý nespolupracoval na řešení Škodova případu, proto na něm Bohemians 1905 hodlají soudně vymáhat náhradu za to, že Škoda odejde jen za minimální odstupné a ne za plnou cenu, jak by tomu bylo v případě přestupu.

"Celá věc se Slavií je již uzavřená. Chtěli jsme pro klub získat maximum, ale byli jsme hodně limitováni situací, která kolem Milana probíhá," uvedl v klubovém prohlášení sportovní ředitel Bohemians 1905 Tomáš Požár.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko / Milan Škoda (vlevo) a Radek Mezlík
Bohemians 1905 (zleva: Milan Škoda, Igor Držík)

Milan Škoda v dresu Bohemians

Důvodem uvolnit Škodu do Slavie už nyní byla prý hlavně koncepce klubu a atmosféra v kabině. "Potřebujeme, aby především hráli a zapracovali se hráči s větší perspektivou pro klub, jinak si pouze odsouváme problém, který nastane v létě," odůvodnil rozhodnutí předseda představenstva Dariusz Jakubowicz. "Osobně si myslím, že by mohl nastat i problém v kabině v rámci konkurenčního postavení pražských klubů," dodal.

Zanedlouho šestadvacetiletý útočník dal v minulé sezoně osm gólů. Na podzim se sice střelecky trápil a trefil se jen dvakrát, přesto patřil ke klíčovým postavám hry Bohemians 1905.

Autor: