Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia posiluje. Na hostování z Bohemians získala Škodu

Sport

  12:55
PRAHA - Vedení fotbalistů Bohemians 1905 se definitivně domluvilo na hostování Milana Škody ve Slavii. Důrazný útočník již minulý týden podepsal s červenobílými smlouvu, která začne platil od července, kdy mu skončí současný kontrakt s Bohemians.

Bohemians - Liberec (Škoda). foto: ČTK

Škoda odmítl prodloužit smlouvu s celkem z Ďolíčku a místo toho se upsal Slavii. Viděl to jako jediné řešení v zamotané kauze kolem Bohemek, ve které byl zapsán v konkurzu FC Bohemians Praha. Bohemians 1905 ho nemohli prodat bez souhlasu správce konkurzní podstaty.

ČTĚTE TAKÉ

Správce prý nespolupracoval na řešení Škodova případu, proto na něm Bohemians 1905 hodlají soudně vymáhat náhradu za to, že Škoda odejde jen za minimální odstupné a ne za plnou cenu, jak by tomu bylo v případě přestupu.

"Celá věc se Slavií je již uzavřená. Chtěli jsme pro klub získat maximum, ale byli jsme hodně limitováni situací, která kolem Milana probíhá," uvedl v klubovém prohlášení sportovní ředitel Bohemians 1905 Tomáš Požár.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko / Milan Škoda (vlevo) a Radek Mezlík
Bohemians 1905 (zleva: Milan Škoda, Igor Držík)

Milan Škoda v dresu Bohemians

Důvodem uvolnit Škodu do Slavie už nyní byla prý hlavně koncepce klubu a atmosféra v kabině. "Potřebujeme, aby především hráli a zapracovali se hráči s větší perspektivou pro klub, jinak si pouze odsouváme problém, který nastane v létě," odůvodnil rozhodnutí předseda představenstva Dariusz Jakubowicz. "Osobně si myslím, že by mohl nastat i problém v kabině v rámci konkurenčního postavení pražských klubů," dodal.

Zanedlouho šestadvacetiletý útočník dal v minulé sezoně osm gólů. Na podzim se sice střelecky trápil a trefil se jen dvakrát, přesto patřil ke klíčovým postavám hry Bohemians 1905.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat