4. prosince 2018 18:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia přišla o svého ředitele. Krobovy pravomoci převezme šéf klubu Tvrdík

Martin Krob (vpravo) bude ve Slavii působit už jen jako člen dozorčí rady. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Krob (vpravo) bude ve Slavii působit už jen jako člen dozorčí rady. | foto: slavia.cz

PRAHA Ve funkci generálního ředitele fotbalové Slavie končí Martin Krob. Jeho pravomoci převezme předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia dnes oznámila, že mění systém řízení. Plnou odpovědnost za klub ponese představenstvo a každý jeho člen bude mít na starost konkrétní oblast.

Krob působil v roli generálního ředitele Slavie od předloňského května, kdy nahradil Davida Trundu. Zároveň byl i místopředsedou představenstva. Nyní se přesune do dozorčí rady.

„Martinu Krobovi patří poděkování za jeho práci, Slavii mi ve své době pomohl zachránit a postavit ji po manažerské i personální stránce,“ uvedl pro slávistický web Tvrdík.

„V další etapě budeme spolupracovat na strategickém směřování klubu. Počítám i s další manažerskou spoluprací v rámci holdingu akcionáře Slavie,“ dodal.

Novým místopředsedou představenstva byl zvolen Tomáš Syrovátka, dosavadní zástupce generálního ředitele pro marketing, obchod a komunikaci. 

Jan Nezmar převzal plnou odpovědnost za celý sportovní úsek a mládežnickou akademii. Kouč A-týmu Jindřich Trpišovský bude hlavním trenérem celého klubu.

„Chceme více než doposud prohlubovat spolupráci na různých úrovních - A-týmu, juniorky a dorosteneckých kategorií. Naší ambicí je vychovávat hráče pro A-tým jednotnou strategií,“ uvedl Nezmar.

„Proto jsem navrhl jmenování Jindřicha Trpišovského do pozice hlavního trenéra klubu a představenstvo to jednomyslně schválilo,“ dodal.

Novým členem představenstva se stal Aleš Stluka, který bude zároveň generálním ředitelem slávistické arény Sinobo Stadium. V klubu bude mít na starosti provoz a bezpečnost.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz