Slavia prohrála díky sporné brance

22:35
LIBEREC - Fotbalový mistr vstoupil do letošní sezóny porážkou. V nočním televizním utkání prohrál na hřišti Liberce 2:1. Za obhajobou tak Slavia vyrazila nedobrým výsledkem.

Slavii černé dresy štěstí nepřinesly. foto: ČTK

Před necelými devíti tisícovkami diváků se nehrál bůhví jaký fotbal. Žádný tým nechtěl udělat chybu. Na první gól se tak čekalo až do 43. minuty. Nezmar se zaklesl do Jarolíma a slávistům tak nevyšel ofsajd systém. Útočník sám pak na dvakrát překonal Vaniaka, ale jeho zákrok na Jarolíma vyvolal velkou nevoli u hostujících hráčů.

Do druhého poločasu naskočil Necid a byl to právě nejlepší střelec ME do devatenácti let, kdo vyrovnal, když zužitkoval přesný centr Šventa. O vítězství Liberce rozhodl nakonec dalekonosnou bombou z přímého kopu Papoušek. Slávisté totiž ze závěrečného tlaku vyrovnání nevytěžili.

Výsledek:
Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky: 42. Nezmar, 72. Papoušek - 48. Necid. Rozhodčí: Franěk - Hojsík, Jiřík. ŽK: Papoušek - Tavares. Diváci: 8794.