Zklamaný Jan Bořil (vlevo) a jeho spoluhráči ze Slavie. | foto: ČTK

Slavia remizovala na půdě oslabeného Liberce, na Plzeň ztrácí už 7 bodů

•   20:00
LIBEREC - Fotbalisté Slavie Praha remizovali ve šlágru 25. ligového kola v Liberci bez branek a vzdálila se jim obhajoba titulu. Na vedoucí Plzeň ztrácejí z druhého místa tabulky už sedm bodů.

Zlámale, to si zaplatíš. Gólman Zlína zlomil tyč a fotbal zachraňovali hasiči

Slovan bodoval po předchozích dvou porážkách a posunul se na pátou příčku před Jablonec.

V největší šanci dnešního utkání nastřelil těsně před pauzou hostující Josef Hušbauer tyč a červenobílí nevyužili ani přesilovku po vyloučení Matěje Pulkraba ze 77. minuty.

Slavia stále zápolí s marodkou, a tak trenér Trpišovský postavil poprvé v lize na jaře na levý kraj obrany Floa. Poprvé v základní sestavě Pražanů hrál letos útočník Tecl.

Zklamání fotbalistů Slavie.
Utkání 22. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Fastav Zlín, zklamaný...

Domácí kouč Holoubek překvapil a premiérově v nejvyšší soutěži nasadil od začátku záložníka Wiesnera.

Slovan začal ve skvělé kulise a hned v páté minutě měl velkou šanci Breite, jenž z voleje přestřelil. Poté postupoval do brejku Pulkrab, ale hostující obrana srazila střelu na roh.

Pražané v druhé části první půle přidali. Ve 32. minutě jeden z bývalých libereckých hráčů ve slávistickém dresu Sýkora pálil po zemi křížnou střelou vedle a pět minut před pauzou v největší šanci trefil Hušbauer z podobné pozice tyč.

Liberec - Slavia 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Horák. ŽK: Coufal, Folprecht, Pulkrab, Hladký - Tecl, Ngadeu, Sýkora, Danny, Hromada, Kúdela, Souček, Bořil. ČK: 77. Pulkrab. Diváci: 9290.
Liberec: Hladký - Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr - Wiesner, Folprecht, Breite (84. Kačaraba), Potočný (75. Pilař) - Ševčík (59. Da Silva) - Pulkrab.
Slavia: Kolář - Bořil, Jugas, Ngadeu (73. Kúdela), Flo - Souček - Stoch, Hromada (82. Škoda), Hušbauer (49. Danny), Sýkora - Tecl.

Slávistický kouč Trpišovský s realizačním týmem a sportovní ředitel Nezmar přišli do Edenu v zimě ze Slovanu, libereckou minulosti navíc má i řada hostujících hráčů, takže zápas byl oboustranně velmi vyhecovaný.

Jen za úvodní dějství rozdal sudí Příhoda pět žlutých karet.

Po přestávce musel ze hry zraněný Hušbauer. Červenobílí vstoupili do druhé půle lépe a po Floově centru jen těsně nedosáhl na míč před prázdnou bránou Tecl.

Proti Bořilovi pak dobře vystartoval gólman Hladký a když už Ngadeu po rohu dostal balon do domácí sítě, trefa neplatila kvůli ofsajdu, což potvrdil videorozhodčí.

V 65. minutě mohli udeřit Severočeši - brankář Pražanů Kolář jen sledoval, jak Potočného střela těsně zpoza vápna minula tyč.

V 77. minutě rozhodčí Příhoda udělil druhou žlutou kartu Pulkrabovi, ale hosté přesilovku nevyužili. Naopak po brejku mohl rozhodnout domácí Pilař, který z dálky těsně minul.

Liberec bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných ligových duelů a částečně oplatil Slavii nedávnou porážku 0:2 z domácího poháru v Edenu.

Karviná v boji o záchranu bere jen bod

Fotbalisté Karviné remizovali 1:1 s Teplicemi a od sestupového pásma je dělí čtyři body. Domácí poslal do vedení z penalty Lukáš Budínský, ale po přestávce rychle srovnal Patrik Žitný.

Karviné poté k dalšímu gólu nepomohla ani dvacet minut dlouhá přesilovka po vyloučení Davida Vaněčka a sérii bez vítězství tak natáhla na sedm zápasů.

Karviná - Teplice 1:1

Branky: 45.+1 Budínský z pen. - 46. Žitný. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Kubr. ŽK: Dreksa - Vaněček, Kučera, Diviš. ČK: 70. Vaněček. Diváci: 3350.
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann - Štepanovský (67. Moravec), Panák, Budínský, Šisler (79. Ramírez), Kalabiška (88. Voltr) - Wágner.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Hora (87. Kodeš), Ljevakovič, Žitný (77. Červenka), Kučera, Rezek (58. Trubač) - Vaněček.

Karviná v závěru poločasu ještě přitlačila a dočkala se odměny, když po zákroku Kučery na Wágnera odpískal rozhodčí v nastavení penaltu, kterou proměnil Budínský.

V probíhající sezoně zaznamenal osmou branku a dotáhl se na nejlepšího týmového střelce Wágnera.

„Za mě to byla přísná penalta. Na Wágnera jsem jen položil ruku, přihrál to. Rozhodčí si to ale asi obhájí,“ řekl Kučera. „Postrčil mě ve výskoku, za mě jasná penalta,“ prohlásil Wágner.

Vedení domácím dlouho nevydrželo, protože asi půl minuty po rozehrání druhé půle vyrovnal Žitný.

Český reprezentant do 19 let se prosadil po nákopu do vápna. Skóroval ve třetím utkání po sobě a celkově si v šesti jarních startech připsal čtvrtou branku.

„Po tom průběhu jsme spokojeni s bodem, ale se hrou nemůžeme být spokojeni vůbec, nešlo nám to. Dostali jsme seřváno v kabině, takže jsme museli jezdit hned od začátku. Naštěstí to vyšlo hned tím prvním centrem, zakončil jsem to tak, jak jsem chtěl, snad jen razance nebyla taková, ale prošlo to,“ řekl Žitný.