Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Slavia se nebojí. Hráči na hostování proti nám mohou nastoupit, uvedl Tvrdík

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík drží ligovou trofej při pozápasových oslavách mistrovského titulu. foto: ČTK

Praha - Fotbalová Slavia umožní v této sezoně hráčům na hostování, aby proti ní mohli nastupovat ve vzájemných zápasech. Na twitteru o tom informoval předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík. Rozhodnutí se týká především Liberce, v němž hostuje šest slávistů.
  12:27

V mužstvu trenéra Pavla Hoftycha hostují z Edenu Jakub Jugas, Jan Matoušek, Júsuf Hilál, Jakub Hromada, Mohamed Tijani a Daniel Kosek. Kluby byly aktivní i v hráčských přesunech opačným směrem: po konci uplynulého ročníku přestoupili ze Slovanu do mistrovského celku Ondřej Karafiát, Jan Kuchta, Michal Beran a Tomáš Malinský.

Ondřej Kolář a Jaroslav Tvrdík při mistrovské korunovaci.
Slavia prodloužila smlouvy s Coufalem a kapitánem Bořilem

Otázku hostování hráčů v nejvyšší soutěži připomněla Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu, na počátku srpna na tiskové konferenci. Uvedla, že od sezony 2021/22 by ráda zakotvila do řádů maximální počet fotbalistů, kteří budou moci hostovat z jednoho klubu v druhém.

Do Liberce míří i Beran

Pražská Slavie v pondělí poslala do Slovanu Liberec už sedmého hráče na hostování. Po krátké pauze se na sever Čech vrací talentovaný záložník Matěj Beran. Sešívané naopak opouští Jan Sýkora, který je blízko podpisu smlouvy s Lechem Poznaň. 

LFA chce také upřesnit, zda budou tito hráči smět proti mateřskému celku nastoupit. V lize na konci minulé sezony několikrát nastala situace, že tým nesměl kvůli dohodě s jiným klubem nasadit i několik hráčů a nastoupil velmi oslaben.

Stabilní členy základní sestavy nemohly využít například Liberec a Jablonec proti pražské Slavii. Severočeské kluby si tak musely vypomoci i nezkušenými mladíky a proti ligovému mistrovi měly jen malou šanci na bodový zisk.

Autoři: ,