Slavia se proti Budějovicím vítězně naladila na bitvu o Ligu mistrů, trefil se Stanciu i Škoda

Brankář Českých Budějovic Jindřich Staněk po jedné z obdržených branek foto: ČTK

Budějovice - Fotbalisté Slavie v předehrávce 6. kola první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 3:0. Obhájce titulu rozhodl až v druhém poločase, kdy se trefili Nicolae Stanciu, Peter Olayinka a Milan Škoda. Pražané popáté v sezoně vyhráli a vedou neúplnou tabulku o šest bodů. Zároveň se vítězně naladili na úterní úvodní duel 4. předkola Ligy mistrů v Kluži. Jihočeský nováček podruhé za sebou nebodoval, doma nevyhrál ani čtvrtý zápas v ročníku a s pěti body je dvanáctý.
  20:17

Zatímco před necelými třemi týdny České Budějovice doma potrápily Spartu a vybojovaly s ní remízu 2:2, druhý tým z pražských „S“ se ukázal jako výrazně zdatnější soupeř. Slavia od začátku utkání zatlačila Dynamo do defenzivy a bylo pouze otázkou času, kdy tým trenéra Trpišovského udeří.

Hosté se však přes evidentní herní suverenitu dlouho trápili v koncovce. Ve 12. minutě Coufalovu střelu vyrazil brankář Staněk, ve 21. minutě po rohu hlavičkoval nad břevno Hilál, který poprvé v ligové sezoně nastoupil v základní sestavě.

O pár sekund později opět po rohu mířil do stejných míst Hovorka. Ve 23. minutě po Coufalově autovém vhazování střílel z dobré pozice Souček do středu branky, kde stál připravený Staněk.

Českým Budějovicím se podařilo uhájit první poločas bez inkasovaného gólu, ale Slavia se prosadila hned v úvodu druhé části. Ve 48. minutě vypálil rumunský záložník Stanciu a jeho střela zapadla k tyči Staňkovy branky. Nejdražší letní posila červenobílých a bývalý sparťan se trefil podruhé v sezoně.

Brankář Českých Budějovic Jindřich Staněk po jedné z obdržených branek
Nicolae Stanciu v souboji s Patrikem Čavošem

Od té chvíle Slavia trochu snížila tempo, kontrolovala hru, ale i tak se dostávala do šancí. V jedné z nich se v 76. minutě prosadil Olayinka, který technickou střelou ke stejné tyči jako Stanciu zvýšil na 2:0.

Šest minut před koncem se dočkal první branky v sezoně střídající Škoda, který hlavičkou z malého vápna zakončil povedenou kombinaci. Blízko ke čtvrtému gólu měl Hušbauer, jemuž po technické střele zkazilo radost břevno. Už v nastavení sudí Julínek kvůli předchozímu autu neuznal Škodovi druhou trefu v utkání.