Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia usiluje o útočníka Dukly Chigoua, lídr z Plzně o Trappa s Fillem

Sport

  15:30
PRAHA - Fotbalová Slavia na startu zimní přípravy potvrdila, že usiluje minimálně o jednoho útočníka. V hledáčku vršovického klubu je český hráč působící v zahraničí a také Kamerunec Dani Chigou, který se stal na podzim v dresu pražské Dukly druhým nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže.

O Petra Trappa usiluje Plzeň foto: ČTK

"Sledovali jsme ho už dřív. V Dukle prokazoval, že je gólový hráč. Dal docela dost gólů a my věříme, že je to ten typ, který by nám pomohl," řekl dnes trenér Michal Petrouš novinářům na Chigouovu adresu. Sedmadvacetiletý Kamerunec přišel do Dukly předloni a už druhou sezonu patří k elitním kanonýrům druhé ligy. V minulém ročníku byl s 14 brankami nejlepším střelcem, na podzim se trefil jedenáctkrát.

Vedle něj mají slávisté vyhlédnuté i další útočníky. "Máme vytypovaná přibližně tři čtyři jména. Vedle Chigoua jde o Čecha, který působí v zahraničí," uvedl Petrouš. Podle něj se může stát, že Pražany nakonec posílí oba hráči. "Obojí je padesát na padesát. Co mám zprávy, šlo by spíš vzhledem k finanční situaci asi o hostování," řekl Petrouš.

Rok 2010 v obrazech

Kromě útoku Slavia nechystá jiné posílení kádru. "Budeme pracovat s hráči, které máme, vyjma útočníků. Potřebujeme gólového útočníka. Žádné další hráče nesháníme, protože ekonomická situace není dobrá. Chceme si vystačit s tím, co máme," dodal Petrouš.

Vedení Viktorie Plzeň mezitím přiznalo, že by chtělo přilákat do týmu dva bývalé hráče západočeského klubu. Z norského Stavangeru vábí Martina Filla a jedná také s Petrem Trappem, který dal na konci loňského roku výpověď ve Slavii Praha.

Svěrkoš nejevil o Plzeň dost velký zájem

Západočeši vstoupili do přípravy prvním tréninkem v pondělí, ale na něm ještě obě případně posily chyběly. "Máme zájem v obou případech a byli bychom rádi, aby k dohodě došlo co nejdříve, aby mohli absolvovat přípravu u nás," uvedl sportovní manažer prvního týmu tabulky Miroslav Mysliveček.

Odmítl naopak spekulace, že by se klub snažil kontaktovat Tomáše Zápotočného, kterého by ráda z Besiktase Istanbul nalákala také Sparta. "Kdo by takového hráče nechtěl v kádru mít, ale nekontaktovali jsme ho," prohlásil.Václav Svěrkoš.

Podle všeho také definitivně padla možnost, že by do Štruncových sadů přišel někdejší reprezentační útočník Václav Svěrkoš. "Byl v okruhu hráčů, o nichž jsme uvažovali, ale Vašek má asi jiné představy," uvedl Mysliveček. Trenér Pavel Vrba naznačil, že jeho někdejší ostravský svěřenec příliš nejevil snahu obléct plzeňský dres. "Chceme jít do budoucna vždy cestou přivést hráče, kteří mají absolutní zájem o náš klub, ale když opadá, tak se do toho nehrneme," uvedl kouč.

Baník začal přípravu bez úplně nových tváří

Jedinou novou tváří je zatím brankář Dominik Rodinger, kterého klub testuje. Do Brna odešel na půlroční hostování Lukáš Krbeček. "My jsme mu chtěli umožnit, aby mohl co nejvíce chytat, a Brno mělo velký zájem. My půjdeme do jara s dvojicí Pavlík-Ticháček. Pavlíkovo hostování z Kladna jsme proměnili v přestup," dodal sportovní ředitel.

Bez nových tváří dnes zahájili přípravu fotbalisté Baníku Ostrava. Do tréninkového procesu pod koučem Karolem Markem nastoupilo 27 hráčů a žádné odchody nebo příchody se na Bazalech v průběhu zimní pauzy ani nečekají.

Kádr se rozrostl jen o pět mužů, kteří podzim strávili na hostování jinde: gólman Antonín Buček a útočník Dominik Kraut v Ústí nad Labem, záložník Petr Wojnar v Kladně, obránce Petr Tomašák v Hradci Králové a záložník Patrik Boháč ve Vlašimi. Z juniorky si Marko na přípravu vytáhl útočníka Zbyňka Musiola.

"Pohyby budou minimální, ne-li vůbec žádné. Pochopitelně že během přestupního termínu se může stát cokoliv, ale nemyslím si, že k nějakým změnám dojde," řekl novinářům generální manažer Verner Lička.

Autor: