23. června 2008 14:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavia začne ligu v Liberci

Kapitán Slavie Erich Brabec na soustředění ve Vrchlabí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Slavie Erich Brabec na soustředění ve Vrchlabí | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Slavie Praha, kteří budou obhajovat mistrovský titul z uplynulé sezony, vstoupí do příštího ligového ročníku 2. srpna zápasem na hřišti Slovanu Liberec. Rozhodlo o tom dnešní losování soutěže, které se uskutečnilo v hotelu Galaxie v Praze-Suchdole.

Na úvod nové sezony se vicemistr Sparta střetne doma s Mladou Boleslaví, derby obou největších rivalů přijde na řadu v 9. kole. Nováčkové začínají doma: Bohemians Praha proti Olomouci, Příbram s Brnem.  Ve skutečnosti ale nešlo o losování v pravém slova smyslu. Kluby se totiž s předstihem domluvily na losovacích číslech a na jejich základě počítač podle vygeneroval podle 'Frončekových tabulek' rozpis všech 30 ligových kol.

"Rozdělení se odehrávalo tradičně především na regionálním základě. Sparta má proto opačné číslo než Slavia, Bohemians Praha než Žižkov, Liberec než Jablonec a podobně," vysvětlil ředitele soutěže Ivo Lubas. Jedinou změnou v profesionálních soutěžích je absence olomouckého béčka v druhé lize. Rezerva Sigmy sice vyhrála MSFL, ale následně přenechala postup
Karviné.

Program 1. kola 2008/09 - 2. srpna:
Teplice - České Budějovice, Liberec - Slavia, Příbram - Brno, Plzeň - Žižkov, Ostrava - Kladno, Bohemians Praha - Olomouc, Zlín - Jablonec, Sparta - Mladá Boleslav.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!