Slavia ztratila vítězství v závěru, Plzeň v lize zatím bez ztráty bodu

18:55
Fotbalisté Zlína remizovali v osmém kole se Slavií Praha 1:1. Ševci ztratili doma první body, naopak Slavia ani na čtvrtý pokus nedokázala na půdě soupeře zvítězit a počtvrté remizovala. . Slavia tak alespoň 34. zápasem v řadě bez porážky vytvořila nový rekord ligy.Fotbalisté Plzně vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0, zvítězili i v osmém kole první ligy a už jen jedno utkání jim schází k vyrovnání historicky nejlepšího vstupu do soutěže v podání Sparty ze sezony 2011/12.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň, 23. září v Mladé Boleslavi. Daniel Kolář z Plzně se raduje z branky. foto: ČTK

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. a 14. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Antoníček, Caletka. ŽK: Mareš, Magera, Fleišman - Limberský, Hrošovský, Petržela. Diváci: 3098.

Sestavy:

M. Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek - Přikryl (83. Vukadinovič), Matějovský, Mareš - Chramosta (61. Komličenko), Magera (72. Mebrahtu). Trenér: Uhrin ml.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (80. Havel) - Hořava, Hrošovský - Petržela (67. Zeman), Kolář, Kopic - Krmenčík (88. Bakoš). Trenér: Vrba.

Fastav Zlín - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Vukadinovič z pen. - 76. vlastní Bačo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Traoré - Frydrych, Jugas. Diváci: 5564.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai (76. Beauguel), Traoré (82. Podio), Jiráček, Vukadinovič - Diop, Železník (65. Džafič). Trenér: Páník.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol - Souček, Rotaň - Van Buren (73. Necid), Hušbauer (60. Zmrhal), Stoch - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 56. Doležal. Rozhodčí: Marek - Kotík, Hájek. ŽK: Doležal, Jovovič, Jankovič (všichni Jablonec). Diváci: 4238.

Sestavy:

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek (84. Vaníček) - Reiter (66. Kabajev), Nečas, Hašek ml., Luts (78. Jirásek) - Tetteh. Trenér: Hašek st.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovovič (87. Zelený) - Doležal (81. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.

Sigma Olomouc - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 17. a 31. Plšek, 80. Sladký. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Radakovič - Kušnír, Mustedanagič, Ostojič, Tetour. Diváci: 3657.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Kalvach, Falta (82. Manzia) - Plšek (87. Hála). Trenér: Jílek.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Tetour - Holík (76. Schranz), Mustedenagič (69. Djuranovič), Koval (62. Douděra) - Holenda. Trenér: Hynek.

Sestavě Slavie oproti vítěznému derby se Spartou chyběli stoper Deli a Ngadeu, které nahradili Frydrych a Souček. Zlín zvolil pozornou hru v defenzívě, kterou se snažil prokládat rychlými protiútoky. První vážnější šanci měl po centru Ekpaie už v 5. minutě Vukadinovič, jemuž chyběl krok k tomu, aby před opuštěnou brankou přesněji trefil míč.

Slavia po tomto varování postupně převzala iniciativu. Těžila z křídelní hry, po pravé straně se prosazoval Van Buren a na levé straně měl Matejov problémy s ubráněních technicky vybaveného Stocha. Ve středu pole táhl Slavii Hušbaeur, kterému chyběla při dvou střelách v úvodní čtvrthodině přesnější koncovka.

Iniciativní hosté vážněji zahrozili v 19. minutě, kdy domácí zadáci nechali volný prostor Stochovi, který se dostal po úniku od půlící čáry sám až před brankáře Dostála. Místo střely ale hledal volného Škodu, který však na nepřesnou přihrávku nedosáhl. Také ve 34. minutě stál u zrodu další gólové šance Stoch. Po centru z levé strany ve skluzu zakončoval Van Buren, který ale zblízka přestřelil branku.

Ševci ve druhém poločase zvýšili útočnou aktivitu. K útočníkům Diopovi se Železníkem se zapojoval do ofenzívy i Vukadinovič. Na rozdíl od prvního poločasu si také domácí hráči vytvořilo více šancí. V oboustranně rychlém fotbale Slavia využívala každou chybu soupeře k bleskovým protiútokům, který chyběla přesnost v koncovce.

V závěrečných dvaceti minutách se už dostal Zlín pod tlak soupeře. Dvakrát ohrozil zlínskou branku. V 76. minutě po rohovém kopu si hlavou srazil míč do vlastní sítě stoper Bačo. V 84. minutě obránce Jugas srazil ve vyložené šanci Diopa a z penalty vyrovnal Vukadinovič. V dramatickém závěru Zmrhal ve vyložené šanci přestřelil a na druhé straně v nastavení Vukadinovičovu střelu k tyči stačil brankář Laštůvka vyrazit.

Západočeši zvítězili v lize nad Boleslaví teprve podruhé z posledních šesti zápasů a využili zaváhání mistrovské Slavie. Na prvním místě tabulky jí odskočili už na osm bodů, před druhou Olomoucí mají náskok sedmi bodů. Boleslav nebodovala po předešlých dvou výhrách a zůstává v druhé polovině tabulky.

Boleslav začala aktivně, ale Západočeši ji hned po třech minutách zmrazili úvodní brankou. Limberský nacentroval do vápna šajtlí a Krmenčík z voleje akrobatickým pokusem překonal Vejmolu.

Po šesti minutách dostali balon hosté do sítě podruhé, ale pomezní rozhodčí chybně odmával zakončujícímu Kopicovi ofsajd. Ve 14. minutě už se Plzeň mohla radovat. Po dalším centru Limberského z levé strany přiťukl Hájek jemně míč ke Krmenčíkovi a ten ranou pod břevno nezaváhal. Šestou trefou v ligové sezoně se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Utkání 8. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň, 23....
Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - Slavia Praha, 23. září ve...

Domácí se snažili snížit, ale k vyloženým šancím je hostující obrana příliš nepouštěla. Marešovu střelu chytil Kozáčik a Stronati hlavičkoval vedle. Na druhé straně mohl naopak ve 35. minutě přidat třetí gól Petržela, jehož únik zlikvidoval Vejmola.

Plzeň na startu druhé půle kontrolovala hru, po hodině hry ale musel hostující brankář Kozáčik vyrazit na roh Přikrylovu přízemní střelu. Boleslav na chvíli ožila po příchodu čerstvého Komličenko, před nímž odklidit balon plzeňský gólman. Jinak ovšem hosté kontrolovali hru a v 74. minutě mohl zkompletovat hattrick Krmenčík, jenž z první těsně minul.

Rozhodčí Franěk pak odpustil Komličenkovi červenou kartu za bezohledný faul loktem do obličeje Limberského, který musel střídat a sanitka ho odvezla do nemocnice s podezřením na zlomeninu lícní kosti. V nastavení ještě mohl zdramatizovat závěr Stronati, ale minul.