10. června 2008 16:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slavii čeká Glasgow Rangers

Fotbalisté Slavie Praha před listopadovým utkáním Ligy mistrů s Arsenalem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Slavie Praha před listopadovým utkáním Ligy mistrů s Arsenalem | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisty Slavie prověří v přípravě i finalista Poháru UEFA.

Finalisté Poháru UEFA Glasgow Rangers prověří v letním přípravném období českého fotbalového mistra Slavii Praha. Na
červencovém herním soustředění v Itálii se červenobílí utkají i s Laziem Řím, Udine a pravděpodobně i Sienou, kde působí bývalý hráč Slavie Lukáš Jarolím.

Slavia si vybrala za místo přípravného kempu Piano dúArta v severní části italských Alp nedaleko Udine. Slávisté se tam vypraví 11. července a vrátí se o jedenáct dnů později. V alpském údolí najdou ideální tréninkové podmínky včetně možnosti regenerace v místních lázních.

"Zvolili jsme toto místo především z toho důvodu, že tam budeme mít možnost hrát s velice kvalitními soupeři, kteří nás připraví na náročnou sezonu," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Michal Šrámek. Slávisté zahájí přípravu již ve čtvrtek 12. června a na úvod je čekají tradiční fyzické testy na FTVS, poté kondiční soustředění v Krkonoších.První přípravné utkání sehrají v Edenu 25. června od 17:00 s Nitrou.


Program zápasů Slavie na soustředění v Itálii: 13. července: Slavia - Glasgow Rangers, 16. července: Slavia - Siena (soupeř ještě bude potvrzen), 19. července: Slavia - Udine, 22. července: Slavia - Lazio
Řím.

ČTK