Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavii čeká v zimě další ‚čínská novinka‘: za přípravou vyrazí na Dálný východ

Sport

  20:15
PRAHA - Je to už čtrnáct měsíců, co mají fotbalisté pražské Slavie nového vlastníka – čínskou společnost CEFC. V nejstarším českém klubu se za tu dobu událo hodně změn.

Fotbalisté Slavie vyrazí patrně v zimě do Číny. foto: ČTK/AP

A novinku chystá vedení klubu i pro nastávající zimní přestávku. Zatímco letos v lednu zahájili sešívaní přípravu na jaro v Česku a až na konci ledna zamířili na soustředění do Španělska, v probíhající sezoně pocestují na Dálný východ.

Už 5. ledna 2017 nasednou slávisté do letadla směr Chaj-nan, což je ostrovní provincie na jihu Číny, kde stráví dva týdny. Za tradičními léčebnými metodami, jimiž je tato část země proslulá, ale mířit nebudou.

„Čeká nás tam dvoutýdenní kondičně-herní soustředění, v jehož rámci odehrajeme i dva přípravné souboje,“ řekl serveru Lidovky.cz trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Detaily novinky v zimním přípravném období ale v klubu zatím příliš konkretizovat nechtějí. „Zatím jsme ve fázi ladění,“ zaznělo z úst Tomáše Syrovátky, zástupce generálního ředitele pro marketing a komunikaci, na otázku serveru Lidovky.cz, zda se Slavia chystá na zimní turné do Číny.

Konkrétnější nebyl ani tiskový mluvčí sešívaných Jiří Vrba, který si v těchto dnech užívá dovolené. Ten v SMS napsal, že podrobnosti budou známy na začátku prosince.

Šilhavý se na novinku těší

„Klidně nám do toho může ještě něco spadnout, ale my jako realizační tým s touto variantou již kalkulujeme. Po návratu z Číny vyrazíme na další soustředění do Španělska,“ byl přece jen o něco sdílnější Šilhavý.

Že jde o výraznou změnu v dosud zajetém modelu přípravy aktuálně třetího týmu ligové tabulky, potvrzuje také fakt, že klub by měl s sebou po vzoru zahraničních velkoklubů vzít i novináře.

„Nečekám, že vyvoláme šílenosti podobné tomu, když do Asie vyrazí například Manchester United, Chelsea, AC Milán a další top zahraniční celky, ale kdo ví,“ poznamenal s úsměvem slávistický kouč. Na krok do neznáma se ale těší. „Bude to pro nás určitě hodně zajímavá a exotická zkušenost, ale budeme tam mít příjemné klimatické podmínky a určitě i skvělé zázemí. A když náročné cestování zvládnou hvězdy, můžeme i my.“

Nedvěd má v Číně školu

Nic snadného na něj a jeho svěřence nečeká. A nejde jen o zhruba 26 hodin, které celkem stráví v letadle při cestování na Chaj-nan a zpět. Dle informací serveru Lidovky.cz totiž bude vedení klubu chtít, aby se sešívaní předvedli na čínské půdě v tom nejlepším světle. A to především v obou plánovaných přípravných duelech. Co na tom, že půjde o první fázi přípravy.

„Je zřejmé, že tato změna je spojená s našimi majiteli. Co nás tam čeká, to ale zatím nevíme. Ani to, zda budeme muset absolvovat nějaké mimofotbalové aktivity. Na podrobný harmonogram je ještě čas,“ vysvětlil Šilhavý s odkazem na fakt, že jej s týmem čekají ještě tři ligová kola.

Dvoutýdenní zimní soustředění Slavie v Číně je každopádně relativně očekávaným krokem. Mluvil o něm již v lednu Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva klubu.

Spojení obou zemí na sportovním poli prohloubil už loni svojí návštěvou nejlidnatější země světa Pavel Nedvěd, který v Šanghaji otevřel fotbalovou školu, CEFC vlastnící Slavii jsou také partnerem české reprezentace.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat