Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Slávisté proti slávistům. ‚Místo fandění stát zády ke hře a mlčet? Tomu nerozumím,‘ říká dlouholetý fanoušek

Někteří fanoušci v zápase s Bohemians odmítli fandit. foto: ČTK

Rozhovor
PRAHA - Dnes večer bude celá slávistická obec fandit, aby si jejich milovaný klub podruhé v historii zahrál Ligu mistrů a zvládl odvetný zápas doma s Kluží (21.00). Přesto je situace mezi samostatnými fanoušky velmi neutěšená.
  18:00

Vaniak: Staří chlapi nám děkovali se slzami v očích. ‚Slávka‘ vyhraje a oslaví Ligu mistrů

Slávistickému kotli, tedy tribuně Sever (TS), se nelíbí řada omezení, kterým klub zahrnul fanoušky poté, co právě členové kotle v zápase s Olomoucí házeli světlice do sektoru hostujících fanoušků.

Ostatním fanouškům Slavie se zase nelíbí, že členové tribuny Sever na protest proti omezením nefandili v sobotním ligovém zápas s Bohemians 1905 (4:0). 

„Od doby, kdy se Slavii začalo dařit, tak se na ni podle mého začalo navazovat mnohem víc lidí, kterým ani tak nejde o dobro klubu jako spíš o úspěch,“ uvedl dlouholetý fanoušek Michal.

Zápas Slavia - Kluž sledujte v naší online reportáži

Michale, co říkáš na současný postoj fanoušků Slavie z tribuny Sever?
Proti Bohemce řada taky „fandů“ místo fandění stála otočena zády ke hře a mlčela. Pro mě je naprosto nepochopitelné, že fanoušek klubu se v případě branky vlastního týmu vydrží neradovat. 

Jde mu pak vůbec ještě o úspěch Slavie?
Já nevím, ale nechápu to. 

Co říkáš na kroky vedení klubu, které zabránilo fanouškům do doby zbudování videosystému na celém stadionu přecházet ze sektoru do jiného?
Chápu kroky pana (Jaroslava, předsedy představenstva) Tvrdíka proti jádru TS. Samozřejmě klub potřebuje TS a TS potřebuje klub. Nicméně všechno má své meze a pokud nebude platit psaná dohoda mezi klubem a fanoušky, tak je jasné, že ze strany klubu přijdou represe. TS musí pochopit, že fanoušek není víc než klub.

Co bys tedy členům tribuny Sever radil?
Já doufám, že tvrdé jádro bude schopno určité sebereflexe hlavně ohledně pyrotechniky a situace se uklidní. Věřím, že spolu budeme zase silnější.

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...