Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavisté se vydali do Dubaje

Sport

  14:04
PRAHA - Cíl desetidenního pobytu je jasně daný. Po období nabírání kondice by slávisté rádi vypilovali ve Spojených arabských emirátech herní projev. „Určitě bychom se tam měli prezentovat lepšími výkony než dosud,“ pravil trenér Karel Jarolím v letištní hale ruzyňského letiště.

Slavia slaví. foto: ČTK

Ve čtyřech zápasech potkají červenobílí pestrou směsici soupeřů. Jako první se Jarolímovo mužstvo zítra utká s výběrem Uzbekistánu, v neděli bude následovat asi nejprestižnější souboj, s místním týmem Al Ahlí, který trénuje Ivan Hašek. "To bude hodně pikantní. Domlouvali jsme to spolu. Kolidovaly tam termíny, ale nakonec to dopadlo dobře,“ prozradil Jarolím.

Příští týden si slávisté nejdřív zahrají proti ukrajinskému Metalistu Charkov, který postoupil z podzimní části Poháru UEFA, a před návratem do Prahy stihnou utkání s reprezentací Ázerbájdžánu.

Další přestupy? Už asi ne Do leteckého speciálu včera nastoupily všechny zimní posily včetně útočníka Aleše Besty. Další výrazné pohyby ve slávistickém kádru se čekat pravděpodobně nedají. I když se na druhou stranu podle Jarolíma nedají úplně vyloučit. "Na devadesát procent je hotovo a tým zůstane v současné podobě. Možnost, že přijde nějaká nabídka nebo se objeví někdo zajímavý pro nás, ale vyloučit úplně nelze."

Nepříjemná komplikace dolehla na Františka Dřížďala. Obránce, který se měl po delším zranění vrátit do sestavy, zůstal v Česku kvůli zánětu šlach na rukou. "Věřím, že se dá co nejrychleji dohromady a připojí se k nám, až se vrátíme,“ vyjádřil se Jarolím. To budou do prvního ligového utkání Slavie zbývat ještě dva týdny.

Autor: