17. října 2011 17:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slávisté šli na Žižkov a volali: Strako táhni

Protestní pochod fanoušků fotbalové Slavie Praha proti současné situaci v klubu a angažování bývalého sparťanského trenéra Františka Straky se konal 17. října v Praze před utkáním první ligy s Viktorií Žižkov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protestní pochod fanoušků fotbalové Slavie Praha proti současné situaci v klubu a angažování bývalého sparťanského trenéra Františka Straky se konal 17. října v Praze před utkáním první ligy s Viktorií Žižkov. | foto: ČTK

PRAHA Fanoušci fotbalové Slavie Praha se odpoledne vydali od stadionu v Edenu na protestní pochod proti současné situaci v klubu a angažování bývalého sparťanského trenéra Františka Straky. Podle odhadu přítomných policistů průvod čítá zhruba 250 lidí. Protestní akce předchází zápasu, v němž se Slavia představí v pražském derby na hřišti Žižkova. Pro Straku půjde o první zápas na lavičce červenobílých.

Příznivci Slavie se vybavili transparenty jako: "Strako táhni na Spartu", "Straka je škodná" či "Straka, Platil? Táhněte! Ničíte naše hodnoty". Skandují hesla, ve kterých vyzývají trenéra, aby se vrátil zpět ke svému bývalému týmu, a častují ho vulgarismy. Požadují také odchod generálního ředitele Slavie Miroslava Platila.

Skandovali hesla, ve kterých vyzývají trenéra, aby se vrátil zpět ke svému bývalému týmu, a častují ho vulgarismy. Požadovali také odchod generálního ředitele Slavie Miroslava Platila. Kolem 17:30 dorazili fanoušci na žižkovský stadion. "Průvod byl poklidný, obešel se bez incidentů," řekla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Na průvod dohlížejí policisté včetně příslušníků na koních. Policie již dříve informovala o tom, že se na bezpečnostním opatření v souvislosti s utkáním bude podílet na 300 policistů ze speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, dopravní nebo kriminální služby.

Slávističtí příznivci chtějí dát najevo nesouhlas se Strakovým angažováním i při zápase. Část z nich dorazila v černém oblečení. "Dost bylo ničení slávistických tradic," uvedli nespokojení fanoušci na webu Slaviaultras.cz.

Příchod Straky do Slavie se nelíbí ani fandům Sparty, kterou v roce 2004 trénoval. Před týdnem někdo vykopal na slávistickém tréninkovém hřišti v Edenu symbolické hroby a kříže se jmény Straky a dalších klubových představitelů. V pátek pak chuligáni popsali trenérův dům hesly, v kterých mu vyčítají, že zradil Spartu.

ČTK

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz