Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slávistická ikona Vlček ostře kritizuje vedení klubu: Majitel má být hrdý

Sport

  11:41
PRAHA - Dalším důkazem, že se Slavia stále plazí u dna, je i promluva Stanislava Vlčka (34). Mezi fotbalisty jen těžko najdete klidnějšího člověka, přesto se zkušený útočník dokázal při soustředění v Krkonoších pořádně rozohnit. "Do Edenu musí přijít někdo, komu nepůjde jen o byznys," zlobil se před novináři.

Stanislav Vlček. foto: ČTK

Trápí vás hodně, že se Slavií bojujete o přežití v lize? 
Když jsem se do Edenu vracel před rokem a půl z Anderlechtu, ani v duchu jsem si nepředstavoval, že budu řešit existenční problémy Slavie. Tím myslím jak finanční potíže, tak sestupové starosti po polovině ligy. Je to obrovské zklamání.

Stejné pocity jste přitom zažíval kdysi v Olomouci...
Vzpomínám si. Po půlce sezony jsme měli jen jedenáct bodů a pak přišel trenér Uličný, který s sebou přinesl i vítěznou šňůru, a my se vyšplhali na šesté místo tabulky.

Čtěte také

To se může povést i teď, protože většinu týmů z druhé poloviny tabulky přivítáte na jaře doma, kde se vám na podzim nedařilo. Lze to brát jako výhodu?
Víme o tom. Hlavně začátek bude nesmírně důležitý, hned v prvním zápase totiž hrajeme se sestupem ohroženým Brnem. Může to být výhoda, jenže my jsme dokázali poztrácet dost důležitých bodů.

Což se nelíbilo ani fanouškům...
Vůbec se jim nedivím. Poznávám spoustou lidí, kteří žijí fotbalem. Pár jsem jich potkal i tady na chatě. Všichni chtěli slyšet můj názor a já si s nimi rád popovídám. Hrozně mě štve, že si lidé musí v novinách číst, jak se Slavia připravila o blahobyt a vlastními chybami klesla na úplné dno.

Čí je to podle vás vina?
Zodpovídáme za to úplně všichni: bývalé vedení, trenér, ale i hráči. Každý by si měl míru zodpovědnosti přebrat sám. Všem chyběla především jedna vlastnost – pokora po úspěších, které se v Edenu podařily. Nechápu, jak se potom mohlo prohospodařit tolik peněz.

Myslíte, že se klub pomalu odráží k lepším zítřkům?
Moc bych si to přál. Jenže Slavia potřebuje, aby přišli lidé, kteří budou mít o fotbal zájem. Neříkám, že pan Platil (ředitel Slavie – pozn. red.) nebo Rosen (předseda představenstva Slavie – pozn. red.) takoví nejsou. Mluvím hlavně o majiteli či sponzorovi, který bude mít zájem, aby byl v Edenu fotbal na prvním místě a teprve potom následoval byznys.

Vadí vám, že je majitel Slavie pořád neznámý?
Kdyby chodily výplaty, tak je mi to jedno a jsem zticha. Takhle se nás to hodně dotýká, protože nemáme peníze. Nemůže přece donekonečna trvat stav, kdy jsem na podzim neviděl na účtu čtyři měsíce peníze. To nemá s profesionálním fotbalem nic společného.

Takže nemáte tušení, kdo Slavii vlastní?
Kdybych to věděl, tak se tady nerozčiluju. Jeden týden čtu spekulace, že klub vlastní ten, další týden zase onen. Když někdo vlastní Slavii, má to pro něj být čest. V Anglii jsou majitelé hrdí na to, že mají fotbalový klub. V Česku a hlavně ve Slavii by to mělo být stejné.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...