Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slávistický kapitán Kisel ukončí kariéru, v pondělí nastoupí naposledy

Sport

  15:27
Fotbalová Slavia v zimě přijde o kapitána a klíčového muže sestavy - Karola Kisela. Šestatřicetiletý záložník po pondělním ligovém zápase proti Liberci ukončí hráčskou kariéru. V klubu zároveň působí jako manažer mládeže.

Smutný kapitán fotbalistů Slavie Karol Kisel foto: Mafra - Michal Šula

"Jsem rozhodnutý, bude to můj poslední zápas. Moc se na něj těším a věřím, že bude vítězný. Rád bych pozval všechny diváky, aby v pondělí přišli. Jsem moc šťastný, že jsem mohl ve Slavii působit a zažít tak krásné chvilky s fanoušky, kteří mě skvěle přijali," uvedl Kisel na oficiálním slávistickém webu.

Bývalý slovenský reprezentant byl ve Slavii s roční přestávkou od léta 2010. Okamžitě se zařadil mezi klíčové hráče základní sestavy a lídry týmu. Z pozice záložníka byl navíc mezi nejlepšími střelci týmu. V červenobílém dresu dal v 65 ligových zápasech 18 gólů a na dalších 16 přihrál (celkem v české lize 278 zápasů a 49 branek).
Teď se Kisel rozhodl hráčskou kariéru ukončit, ač měl smlouvu až do června 2014. O konci uvažoval už v závěru minulého ročníku.

e Slavii by však měl zůstat. Od léta 2012 totiž vykonává i funkci manažera mládeže.
Vršovický klub už má za Kisela náhradu. V září do Slavie přišel Mario Lička, který je o pět let mladší a nastupuje na stejné pozici. Během podzimu se postupně začleňoval do sestavy a od jara už bude jeho úkolem mužstvo táhnout.

Podobně jako se to doposud dařilo Kiselovi, který byl v posledních letech jednoznačně nejvýraznější postavou Slavie.

Ten začínal v Lokomotivě Košice a přes Trenčín se v roce 1999 dostal do Bohemians. Poté odešel do Liberce a působil i ve Spartě. Dvakrát byl v Sydney a kariéru ukončí ve Slavii. Během kariéry se dočkal dvou mistrovských titulů - v roce 2007 se Spartou a o tři roky později se Sydney.

"Trenér mě ještě přemlouval, zkoušel to, ale mé rozhodnutí je definitivní. Když se jednou rozhodnu, tak už to neměním. Všechno jsem pečlivě zvážil," dodal Kisel. "Chtěl jsem hrát do té doby, dokud z toho budu mít radost. Myslím si, že teď je ten správný čas skončit."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat