Čtvrtek 24. června 2021svátek má Jan 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slepý sudí skončil. Moudrému se nemoudré odmávání ofsajdu nevyplatilo

Neuznaný gól Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neuznaný gól Plzně. | foto: Repro: ČT4.

PRAHA Komise rozhodčích ČMFS vyřadila asistenta Jaroslava Moudrého z listiny pro profesionální soutěže. Moudrý chyboval při posouzení ofsajdové pozice v utkání 19. kola Slovácko - Plzeň, kvůli kterému nebyl Západočechům uznán regulérní gól. Chyb rozhodčích se ale v uplynulých kolech sešlo víc a komise v důsledku toho uspořádá v polovině března mimořádný seminář.

Plzeňská stížnost sice zatím nebyla posuzována kvůli administrativním chybám, ale komise vynesla trest na základě vlastní analýzy uplynulých kol nejvyšší soutěže. Po jednání komise to oznámil její předseda Luděk Macela. "Rozhodli jsme se celou situaci posoudit i přesto, že Plzeň udělala ve své stížnosti procedurální chybu. Nevidím v tom (chybném posouzení ofsajdu) rozhodně žádný úmysl, jen hrubou chybu, což sám (Moudrý) přiznal," uvedl Macela.

VÍCE ČTĚTE K TÉMATU

Nejen Moudrému byla zastavena činnost, i když pro něj vyřazení z listiny může znamenat konec kariéry v nejvyšších dvou soutěžích. Řada dalších rozhodčích dostala trest dočasný. Dvě utkání bude chybět Drahoslav Drábek, jenž nenařídil penaltu za faul Reného Bolfa na Jiřího Kladrubského v úvodu utkání Ostrava - Sparta, za neodpískanou penaltu proti domácím v duelu České Budějovice - Teplice budou dvakrát pykat také hlavní sudí Michal Paták s asistentem Dušanem Pospíšilem.

Další chyby v posouzení penaltových situacích udělali sudí v duelu Slavia - Brno, kdy byl faulován Petr Janda; hlavní rozhodčí Petr Franěk nebude rozhodovat tři zápasy, jeho asistent Ivo Chytil jeden. V nemilosti je i Radek Příhoda, který za špatně nařízenou penaltu v utkání Olomouc - Ostrava bude stát dvakrát. Karel Hrubeš zase přehlédl šlápnutí Milana Petržely a ani on dvakrát nebude nominován.

Grafika_Plzeň.

"Zažili jsme nejhorší vstup do jara, co jsem v komisi. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná řešení, a tak jsme svolali na 16. března mimořádný semináře všech rozhodčích, na kterém budeme znovu rozebírat všechny dosavadní chyby, aby se i ostatní poučili," vysvětlil Macela další opatření ke zlepšení výkonů jeho podřízených. Důvod, proč se sešlo najednou tolik chyb, si nedokáže vysvětlit.

"Nevím zda to je podcenění nebo obyčejný šlendrián. Ale výkony musejí jít nahoru, to je jasné. O žádné chybě se nedomnívám, že byla úmyslná, ale doufám, že po pohovoru chyb výrazně ubude," dodal Macela na setkání po jednání komise. Také v prvním jarním kole druhé ligy se našla chyba. V utkání Karviná - Most chyboval Ondřej Lerch natolik, že bude chybět v nasazování na čtyři zápasy.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!