Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slepý sudí skončil. Moudrému se nemoudré odmávání ofsajdu nevyplatilo

Sport

  18:44
PRAHA - Komise rozhodčích ČMFS vyřadila asistenta Jaroslava Moudrého z listiny pro profesionální soutěže. Moudrý chyboval při posouzení ofsajdové pozice v utkání 19. kola Slovácko - Plzeň, kvůli kterému nebyl Západočechům uznán regulérní gól. Chyb rozhodčích se ale v uplynulých kolech sešlo víc a komise v důsledku toho uspořádá v polovině března mimořádný seminář.

Neuznaný gól Plzně. foto: Repro: ČT4.

Plzeňská stížnost sice zatím nebyla posuzována kvůli administrativním chybám, ale komise vynesla trest na základě vlastní analýzy uplynulých kol nejvyšší soutěže. Po jednání komise to oznámil její předseda Luděk Macela. "Rozhodli jsme se celou situaci posoudit i přesto, že Plzeň udělala ve své stížnosti procedurální chybu. Nevidím v tom (chybném posouzení ofsajdu) rozhodně žádný úmysl, jen hrubou chybu, což sám (Moudrý) přiznal," uvedl Macela.

VÍCE ČTĚTE K TÉMATU

Nejen Moudrému byla zastavena činnost, i když pro něj vyřazení z listiny může znamenat konec kariéry v nejvyšších dvou soutěžích. Řada dalších rozhodčích dostala trest dočasný. Dvě utkání bude chybět Drahoslav Drábek, jenž nenařídil penaltu za faul Reného Bolfa na Jiřího Kladrubského v úvodu utkání Ostrava - Sparta, za neodpískanou penaltu proti domácím v duelu České Budějovice - Teplice budou dvakrát pykat také hlavní sudí Michal Paták s asistentem Dušanem Pospíšilem.

Další chyby v posouzení penaltových situacích udělali sudí v duelu Slavia - Brno, kdy byl faulován Petr Janda; hlavní rozhodčí Petr Franěk nebude rozhodovat tři zápasy, jeho asistent Ivo Chytil jeden. V nemilosti je i Radek Příhoda, který za špatně nařízenou penaltu v utkání Olomouc - Ostrava bude stát dvakrát. Karel Hrubeš zase přehlédl šlápnutí Milana Petržely a ani on dvakrát nebude nominován.

Grafika_Plzeň.

"Zažili jsme nejhorší vstup do jara, co jsem v komisi. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná řešení, a tak jsme svolali na 16. března mimořádný semináře všech rozhodčích, na kterém budeme znovu rozebírat všechny dosavadní chyby, aby se i ostatní poučili," vysvětlil Macela další opatření ke zlepšení výkonů jeho podřízených. Důvod, proč se sešlo najednou tolik chyb, si nedokáže vysvětlit.

"Nevím zda to je podcenění nebo obyčejný šlendrián. Ale výkony musejí jít nahoru, to je jasné. O žádné chybě se nedomnívám, že byla úmyslná, ale doufám, že po pohovoru chyb výrazně ubude," dodal Macela na setkání po jednání komise. Také v prvním jarním kole druhé ligy se našla chyba. V utkání Karviná - Most chyboval Ondřej Lerch natolik, že bude chybět v nasazování na čtyři zápasy.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat