18. dubna 2010 17:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slovácko bude zachraňovat ve fotbalové lize trenér Soukup

Utkání 20. kola první fotbalové ligy 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha. Zleva Lukáš Fujerik ze Slovácka a Jan Kysela ze Slávie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání 20. kola první fotbalové ligy 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha. Zleva Lukáš Fujerik ze Slovácka a Jan Kysela ze Slávie. | foto: ČTK

Uherské Hradiště U fotbalistů Slovácka skončil kvůli špatným výsledkům trenér Josef Mazura. Do konce sezony povede mužstvo ohrožené sestupem z první ligy sportovní ředitel Miroslav Soukup. O změně rozhodlo představenstvo klubu na dnešním mimořádném zasedání.

O změně rozhodlo představenstvo klubu na dnešním mimořádném zasedání po sobotní domácí remíze 1:1 s Bohemians 1905. Slovácko na jaře jen dvakrát vyhrálo a v tabulce mu patří čtrnácté místo tři body nad sestupovými pozicemi. Patnácté Kladno může rozdíl zmenšit v dnešním utkání na hřišti Slavie.

Mazura, jenž v pátek oslaví 54. narozeniny, vedl tým z Uherského Hradiště od začátku loňského roku. Loni v prosinci s ním vedení prodloužilo smlouvu do konce roku 2010, přestože mužstvo bylo prakticky v totožné situaci jako nyní.

Bývalý kouč Zlína, Brna a Drnovic převzal tým v druhé lize v době, kdy mu rovněž hrozil sestup. Pod Mazurovým vedením Slovácko nakonec obsadilo desáté místo a následně zamířilo do nejvyšší soutěže, když koupilo licenci od postupující Čáslavi.

Čtyřiačtyřicetiletý Soukup přišel do klubu letos v lednu. Jako trenér působil naposledy u reprezentace Egypta do 20 let, s níž loni na podzim startoval na mistrovství světa. V první lize bude v roli hlavního kouče nováčkem.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz