Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šance žije, ta šance žije! Kouč Slovanu Bratislava Straka se nevzdává

Trenér Příbrami František Straka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Příbrami František Straka. | foto: ČTK

BRATISLAVA (Od našeho zpravodaje) Stál hřišti nejblíž, co to jen šlo. Ze začátku ruce složené na prsou, pak přibývala gesta: palec nahoru, potlesk jako uznání i hecování. Při zahozené šanci rozhodil rukama, jindy i naštvaně poskočil. Prostě tak, jak ho znáte. František Straka koučoval svůj devátý zápas na lavičce fotbalistů Slovanu Bratislava.

A zase neprohrál. V domácí soutěži má čtyři výhry ze čtyř zápasů, v kvalifikaci o fotbalovou Ligy mistrů už vyřídil dva protivníky, teď válčí s posledním: s Borisovem. V prvním zápase remizoval 1:1.

„Jsem zklamaný, že jsme neudrželi nulu. Ale jinak musím uznat kvalitu soupeře, je to tým, který hraje v pohárech každý rok,“ říkal Straka, kterému v závěru vyšla střídání.

Jak tedy zní vaše hodnocení zápasu?
Objektivně musíme uznat, že nám Borisov ukázal naše možnosti. Ale já oceňuju, že jsme se dokázali bít až do konce, třeba i na úkor kvality. Ale bili jsme se, a co chybělo, abychom vyhráli.

Dlouho jste prohrávali po vlastním gólu Tomáše Jablonského. Jak vám v v závěru půle bylo, když uklidil centr do vlastní sítě?
Byl to zkrat. Chtěl to zahrát na jistotu, ale dalo se to zvládnout i jinak.

Sám jste bývalý obránce...
... a taky jsem si během kariéry pár vlastňáků dal. A jaký! To se někdy stane, to prostě k fotbalu patří. Ale samozřejmě to mrzí, když takový blackout přijde minutupřed poločasem.

Co to s mužstvem po slibném začátku udělalo?
V kabině byla deprese, museli jsme hráče motivovat a zase nakopnout.

Úvod zápasu jste měli ve své režii, měli i šance, ale pak už ne. Proč?
Čekal jsem, že se na to zeptáte. V úvodu jsme byli mnohem odvážnější, troufali jsme si. Mohli jsme vést dva nula a zápas by měl jiný průběh. Jenže šance jsme nedali a začali jsme ztrácet míče. Soupeř ho kontroloval a nechal nás běhat, už jsme se nedostávali k naší hře.A pak vám v  závěru duelu vyšlo střídání, když vyrovnal náhradník Róbert Vittek.
Šel na hřiště s jediným cílem, aby přinesl svoji přímočarost, touhu jít důrazně do koncovky. Soupeř tuhle hru do těla navíc moc nemusí. Nebylo ale jisté, jestli Vittek vůbec bude moci nastoupit, proto šel na hřiště až tak pozdě.

Naznačíte plán do odvety? Budete riskovat?
Nejlepší je kontrolovaná ofenzíva. Teď ta nula vzadu musí vyjít. Věřím, že jsme schopní si vypracovat šance. Odveta bude těžká, ale není to ztracené.

Věříte?
Šance žije, ta šance žije!

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...