30. června 2008 13:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slovinec Pečnik do Sparty

Nová posila Sparty, Nejc Pečnik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová posila Sparty, Nejc Pečnik. | foto: ČTK

PRAHA Vedení fotbalové Sparty Praha dnes potvrdilo příchod slovinského ofenzivního hráče Nejce Pečnika. Dvaadvacetiletý hráč se domluvil na Letné na ročním hostování, které se může v případě spokojenosti a zájmu pražského klubu změnit v přestup. Slovinský reprezentant do 21 let, jehož bratr Andrej hrával v letech 2005 a 2006 za Olomouc, dnes absolvoval s novými spoluhráči první trénink.

Pečnik přichází z klubu MIK Celje, za který v loňském ročníku slovinské ligy nastřílel dvanáct branek. "Jedná se o hostování s opcí. Fotbalista se dnes zapojil do přípravy," řekl mluvčí Sparty Jakub Otava na adresu 189 centimetrů vysokého hráče, který může nastupovat jak ve středu hřiště, tak v útočné formaci.

Pečnik uvedl, že měl nabídky také z Anglie, ale pro Spartu rozhodly sportovní ambice. "Sparta je pro mě dobrým krokem, protože hraje předkolo Ligy mistrů a česká liga je hodně kvalitní. Konkurence na Letné se Pečnik nebojí. "S trenérem jsem se už bavil, probírali jsme ale jen základní věci a můj možný přínos pro mužstvo. Chcico nejdříve poznat spoluhráče a naučit se česky, protože bych byl rád důležitou součástí týmu," uvedl Pečnik před novináři.

ČTK