Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovinský tisk: Plzeň je zkušená, získala slibný náskok "z ničeho"

Sport

  15:41aktualizováno  15:45
Fotbalisté Mariboru promarnili možná životní šanci. Mohli se vracet domů s minimální prohrou, která by jim dávala naději na Ligu mistrů. V tomto duchu znějí komentáře slovinských deníků o utkání na hřišti Viktorie Plzeň.

Plzeň - Maribor. U míče je Darida. foto: MAFRA - Ladislav Němec

"Gól v posledních sekundách (na 3:1 pozn. red.) převážil naděje na stranu Viktorie a zároveň odhalil rozdíl mezi oběma kluby. Plzeňští využili toho, že jsou zkušenějším týmem, který téměř "z ničeho" získal velmi slušný náskok do odvety," hodnotí komentátor lublaňského listu Delo.

Mariborský list Večer uvádí, že dvoubrankový náskok Viktorie pro současný tým Mariboru nemusí být nepřekonatelný. Autor je přesvědčený, že české fotbalisty čeká na stadionu Ljudski vrt s kapacitou téměř 13 000 diváků pravé peklo, neboť je už dávno vyprodaný.

"V závěru utkání se stalo, co se stát nemělo, pohroma přišla po centru z pravé strany, když míč našel obranu Mariboru totálně nesoustředěnou. Přesto to nemusí znamenat konec, gól na hřišti soupeře dává naději. Hráči Mariboru několikrát ohrozili Kozáčika a v domácí odvetě bude střel mnohem víc," očekává autor.

Lublaňský list Dnevnik píše, že slovinský mistr se v Plzni dočkal hořkého zklamání a v odvetě bude muset předvést výkon snů, aby otázku postupujícího do Ligy mistrů zvrátil.

Komentátor, bývalý fotbalový trenér Bojan Prašnikar (Olimpija Lublaň, Maribor, AEL Limassol, Energie Cottbus), tvrdí že hráči Mariboru v prvních fázích zápasu hráli s velkým respektem k soupeři, neboť jeho poslední výsledky v kvalifikaci Ligy mistrů působily zastrašujícím dojmem. "Hra Viktorie ale taková nebyla a to dává týmu Mariboru naději," uzavřel Prašnikar.

Jediný slovinský sportovní deník Ekipa pod titulkem "Pod Kalvarijí čeká Viktorii peklo" (Kalvarija je kopec tyčící se nad Mariborem) uvádí, že Viktoria nepředvedla o mnoho lepší výkon než Maribor, což jedenáctinásobného slovinského šampiona před odvetou opravňuje k optimismu.

"Stala se vlastně jediná chyba - v závěru Maribor přenechal domácím příliš mnoho prostoru, z čehož vyústil třetí gól," konstatuje autor.