2. dubna 2008 9:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slušný člověk se veřejně nesvléká

Pyrotechnické efekty na obou stranách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pyrotechnické efekty na obou stranách. | foto: Michal ŠroubekLidové noviny

PRAHA Z čistě fotbalového pohledu se při ohlédnutím za pondělním derby nelze ubránit určitému zklamání. První poločas byl především nuda a když se v druhé půli začal chvilku konečně hrát fotbal, přišlo přerušení spojené s čekáním na to, zda se panu rozhodčímu už chce jít domů, či nikoliv.

Po neplánované pauze výkony hráčů opět padly na prvopoločasovou úroveň a najednou přišel z čista jasna konec. Podobně je tomu i s výsledkem. Z plichty není nikdo ani zklamán, ani nadšen a z hlediska slávistického tažení za titulem prakticky nic nového neřeší.


Skoro by bylo nejrozumnější sjet to celé ještě jednou znovu. A to i s ohledem na ovlivnění výsledku zápasu sudím. Ten udělil nesmyslnou první žlutou kartu Davidu Kalivodovi jen za to, že jej přátelsky upozornil na chybné posouzení rohového kopu. Vinu na tom, že Slavia nezvítězila, ovšem mají samozřejmě v první řadě  Davidovi rodiče, protože zásada, že slušný člověk se na veřejnosti zásadně nesvléká, má být každému jednoznačně vštípena již v raném dětském věku!

Navzdory výše napsanému určitě není pravda, že by se diváci přítomní na stadionu během utkání nudili. Naopak v jistém smyslu nebyla na Strahově o zábavu nouze. Nechyběl ohňostroj a další pyrotechnické efekty. Příležitostí dojít si koupit párek, aniž by člověk oněco podstatného přišel, se naskytlo víc než obvykle a vítaným zpestřením byla i veselá policejní scénka nazvaná: hon na lupiče praporků.

Další pozitivum: Po derby už musí být i těm největším sparťanským zaslepencům jasné, že jejich tým se může se Slavií měřit, jen pokud dostane minimálně výhodu jednoho muže v poli. Čísla z letošního ligového ročníku hovoří jasně: 4:1 na body, 3:1 na góly. Spartou se už proto od teď prakticky nemusíme zabývat, stačí jen neusnout na vavřínech a májové oslavy v Edenu budou jistě stát za to!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka, Lidové noviny