29. listopadu 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šmicer: Do tahanic o Pilaře možná zasáhnu

Vladimír Šmicer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer | foto: ČTK

PRAHA Jen ať na jaře někde hraje. To je největší přání Vladimíra Šmicera, manažera české fotbalové reprezentace, v souvislosti s událostmi kolem Václava Pilaře. Ten možná nedostane celé jaro šanci hrát za Viktorii Plzeň, protože hodlá přestoupit do německého Wolfsburgu.

Sledujete situaci, v níž se nová reprezentační opora ocitla?
Určitě, Vašek nám v závěru kvalifikace hodně pomohl. Víc zatím dělat nemůžu. Reprezentaci zajímá jediné, aby na jaře někde hrál. V Plzni nebo ve Wolfsburgu, to je jedno.

Podle agenta Jiřího Stejskala je možná i varianta, že Pilař na jaře zůstane v Plzni, ale příliš si nezahraje. Jak by to šlo dohromady s jeho účastí na Euru 2012?
To by byla velká škoda pro Vaška i pro nás, potřebujeme, aby reprezentanti hráli ligu pravidelně. Doufám, že k tomu nedojde.

Zažil jste už podobnou situaci?
Takhle komplikovanou? Spíš v zahraničí, u nás ne.

Můžete z pozice vaší funkce na zúčastněné strany apelovat?
Doufám, že si to vyříkají. Teprve kdybych viděl, že se situace vyvíjí špatně, musel bych si s nimi promluvit. Euro je velká šance i pro Vaška, museli bychom to řešit.

Plzeň nyní nechala Pilaře stát při utkání v Příbrami – nebojíte se, že tak bude činit i na jaře?
Nevěřím, že by to udělala.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.