Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smutný kouč Baníku Koubek: Rozpadlo se nám to na poslední chvíli

Sport

  20:39
PŘÍBRAM - Poslední kolo fotbalové ligy nemohlo pro trenéra Baníku Ostrava Miroslava Koubka (58) dopadnout hůř. Jeho tým pouze remizoval v Příbrami a díky domácím vítězství Sparty a Jablonce přišel nejen o titul, ale také o druhé místo.

Ostrava - Mladá Boleslav (kouč Koubek, vpravo, s asistentem Borisem Kočím). foto: ČTK

Čemu přičítáte, že jste poslední zápas sezony nedokázali vyhrát?
Dostali jsme se minulý týden do problémů. Přišli jsme o Neuwirtha, Ličku a Bolfa. Rozpadla se nám základní sestava, která měla podíl na největších úspěších. Přijeli jsme do Příbrami i tak vyhrát a předvést vysoké nasazení. Mužstvo udělalo všechno, jen jsme mohli mít lepší kvalitu v zakončení.

SPARTA ZÍSKALA 35. TITUL. Gólem se o něj postaral kapitán Řepka - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Remizovali jsme tedy hlavně díky tomu, že Příbram měla velice kvalitní defenzivu. Nakonec nás to stálo titul i druhé místo, protože naši konkurenti si pohlídali domácí vítězství. Také si myslím, že rozhodčí řídil zápas jednostranně. Svaz by měl na tak důležitá utkán posílat zkušenější sudí.

Jak jste vnímal nepokoje v hledišti?
Po vyrovnávací brance jsme byli hodně rozjetí a pak najednou policie nařídila přerušení. Přitom byl v ochozech už klid. To nám ublížilo. Byly to hodně nepříjemné okolnosti na fotbal.

Vaši svěřenci jim pak šli po zápase poděkovat. Myslíte, že je to správné?
To je na nějaký rozbor, analýzu či práci. Je to mnohostranné. Měli jsme zprávu, že je někdo nechtěl pustit na stadion. Víme, že máme věrné, temperamentní a skvělé publikum a vážíme si ho. Vždyť to samé se běžně stává v Itálii či Anglii. Mají dobrý vztah s hráči a ti nesoudí, proč oni demolují tribuny. Neschaluji to, ale chápu.

Jak byste vlastně zhodnotil sezonu Ostravy?
Byli jsme jeden čas i na prvním místě před Spartou, takže spokojenost. Na jaře jsme prohráli jen jednou a do posledního zápasu hráli o mistra. Dlouho nám mladé mužstvo drželo pohromadě, ale nakonec se na poslední chvíli rozpadlo. Možná je to impuls a poučení do budoucna.

Je výzva držet se v čele tabulky i příští sezonu?
Historie říká, že Baník mívá rozporuplné roky, jednou nahoře, jindy dole. Musíme z toho vyjít, poučit se a udělat správné kroky. Máme dobré mužstvo a je tu dobrý předpoklad, že by se nám mohlo dařit i budoucnu.

Takže hodláte prodloužit v Ostravě smlouvu?
Je dobrá vůle pokračovat z obou stran.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat