Tomáš Souček v hlavičkovém souboji se Sadio Maném.

Tomáš Souček v hlavičkovém souboji se Sadio Maném. | foto: Reuters

Souček nedohrál zápas s Liverpoolem, West Ham ztratil vedení a prohrál 2:3

•   23:05
Praha - Fotbalisté Liverpoolu v dnešní dohrávce 27. kola anglické ligy doma po obratu zvítězili 3:2 nad West Hamem a v soutěži stále neprohráli. Za hosty zápas nedohrál český reprezentant Tomáš Souček, který ve 47. minutě musel kvůli zranění střídat.

Liverpool poslal do vedení Georginio Wijnaldum, ale West Hamu se podařilo skóre otočit. Ještě v prvním poločase srovnal Issa Diop a po přestávce poslal londýnský celek do vedení jen po pár minutách na hřišti Pablo Fornals, který ve 47. minutě vystřídal zraněného Součka.

Domácím poté k vyrovnání pomohla obrovská chyba brankáře Lukasze Fabiaňského, kterému střela Muhammada Salaha prošla mezi rukama i nohama. Výhru zajistil Liverpoolu devět minut před koncem Sadio Mané. Jedinou ztrátou výběru trenéra Jürgena Kloppa v této sezoně Premier League zůstává remíza 1:1 s Manchesterem United.

Liverpool díky vítězství vede tabulku o 22 bodů před Manchesterem City a ani v pátém utkání, v němž v domácí soutěži pustil soupeře do vedení, neprohrál (4 výhry, 1 remíza). West Ham promarnil šanci opustit sestupové pásmo a na příčky zajišťující záchranu ztrácí bod.

Sadio Mane slaví třetí branku do sítě West Hamu po boku Alexandera-Arnolda.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Liverpool - West Ham United 3:2 (9. Wijnaldum, 68. Salah, 81. Mané - 12. Diop, 54. Fornals).