Souček s Coufalem znovu vítězní, Liverpool uspěl i bez opor. Fulham předvedl další komickou penaltu

Fotbalisté West Hamu slaví gól v utkání proti Sheffieldu. foto: Reuters

Aktualizováno
Londýn - Čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal pomohli West Hamu v anglické lize k vítězství 1:0 na hřišti posledního Sheffieldu. Ve šlágru 9. kola porazil Liverpool 3:0 Leicester, který do reprezentační pauzy Premier League vedl, a obhájci titulu jsou teď v tabulce druzí o skóre za Tottenhamem. Everton po třech porážkách vyhrál na hřišti Fulhamu 3:2, dvěma góly se na tom podílel nejlepší střelec soutěže Dominic Calvert-Lewin.
  22:40

Oba čeští reprezentanti v barvách West Hamu měli v prvním poločase velkou šanci otevřít skóre. Coufalův pokus na zadní tyč vyrazil reflexivním zákrokem gólman Aaron Ramsdale a Souček o chvíli později ve vyložené příležitosti zblízka netrefil branku.

Brazilský útočník Roberto Firmino.
Vladimír Coufal v souboji s Oliverem Norwoodem.

O druhém vítězství „Kladivářů“ za sebou rozhodl v 56. minutě střelou zpoza vápna Sebastien Haller, který nahradil na hrotu útoku zraněného nejlepšího střelce týmu Marca Antonia. Oba celky ještě ve zbytku utkání nastřelily brankovou konstrukci.

West Ham se posunul do první poloviny neúplné tabulky. Sheffield má na kontě po devíti zápasech jeden bod a vyrovnal negativní rekord Manchesteru City ze sezony 1995/96 a Sheffieldu Wednesday z ročníku 1999/2000.

Chaos v Anglii, brankář při penaltě napodobil Koláře. Jedna VAR pohroma střídá druhou, shodují se legendy

Liverpool potvrdil, že se mu proti Leicesteru daří. Šestou výhru z posledních sedmi vzájemných zápasů slavil po vlastním gólu Jonnyho Evanse a brankách Roberta Firmina a Dioga Joty. Portugalský útočník skóroval jako první hráč Liverpoolu ve svých prvních čtyřech domácích zápasech.

Obhájci titulu vylepšili klubový rekord, když na stadionu Anfield neprohráli 64 ligových utkání v řadě (53 výher, 11 remíz). Leicester se propadl na čtvrté místo.

Calvert-Lewin se dvakrát prosadil ve vápně po centru z levé strany a na kontě už má deset branek v sezoně. Také třetí zásah „Karamelek“ obstaral Abdoulaye Doucoré hlavou po centru zleva, druhou asistenci si připsal Lucas Digne.

Za Fulham skórovali Bobby Reid a Ruben Loftus-Cheek. V 68. minutě neproměnil pokutový kop Ivan Cavaleiro, který při rozběhu podklouzl a poslal míč nad břevno. Střelci Fulhamu „zahodili“ už třetí penaltu v řadě.

I proto nováček soutěže nenavázal na předchozí domácí vítězství proti West Bromwichi. Everton inkasoval minimálně dva góly v utkání pošesté v řadě, přesto ukončil čtyřzápasové čekání na vítězství a posunul se na šesté místo.

Arsenal remizoval na hřišti nováčka Leedsu 0:0. „Kanonýři“ hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Nicolase Pépého, který udeřil hlavou protihráče a dostal červenou kartu. V závěru měl favorit i velké štěstí, domácí trefili během poslední čtvrthodiny třikrát brankovou konstrukci.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Fulham - Everton 2:3 (15. Reid, 70. Loftus-Cheek - 1. a 29. Calvert-Lewin, 35. Doucouré).

Sheffield United - West Ham United 0:1 (56. Haller).

Leeds - Arsenal 0:0.

Liverpool - Leicester 3:0 (21. vlastní Evans, 41. Jota, 86. Firmino)