7. října 2011 23:34, aktualizováno  23:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Španělé hráli jiný sport, přiznal Gebre Selassie

Česko - Španělsko (Gebre Selassie) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko (Gebre Selassie) | foto: Reuters

PRAHA Těžší premiéru v základní sestavě české reprezentace nemohl Theodor Gebre Selassie ani zažít. Přesto sám nečekal, jak velký bude skok z Liberce rovnou proti španělským mistrům světa a Evropy. „Oni hrají úplně jiný fotbal, je to jiný sport. Nedá se to s ničím porovnat,“ přiznal fotbalista po porážce 0:2.

Tušil jste, že proti Španělům nastoupíte místo tradiční opory Zdeňka Pospěcha?
Sám jsem byl překvapený, že na mě trenér Michal Bílek ukázal. Nakonec to bylo proti takovému soupeři ještě těžší než jsem si původně představoval.

ČTĚTE VÍCE:

Je to takový rozdíl?
Po dnešku bych přivítal, kdyby proti mě stál fotbalista, který je rychlý a s balonem spíš uteče. Jenže Španělé jsou odlišní. Nepůjčí vám balon a když ho získáte, stejně vám vydrží jen pár sekund. Vy potom jen neustále běháte bez míče sem a zase tam.

Je to hodně frustrující?
Kdo nikdy nehrál fotbal, ten nepochopí, jak moc je to ubíjející pocit. Zvlášť, když brzy prohráváte a tak kvalitní soupeř pak už nikam nespěchá. Začali jsme špatně. Sami jsme nevěřili, že to bude až takhle obtížné. Jenže Španělé hrají jiný fotbal, je to jiný sport. Nedá se to s ničím porovnat. Zápas měli po většinu času pod kontrolou.

Fanoušci dávali z ochozů letenského stadionu hodně najevo svou nespokojenost a přáli si hlavu kouče Bílka...
Neposlouchá se to pěkně, všichni jsme totiž jako jeden tým. Věřím, že se jim to moc nelíbilo, že to z naší strany nebyl ucházející výkon, ale my jsme se opravdu snažili. Asi jsme tentokrát víc předvést nemohli, přitom jsme na hřišti nechali všechno.

Bude těžké na Španělsko rychle zapomenout do úterního utkání kvalifikace Eura v Litvě, kde se zřejmě rozhodne o tom, jestli postoupíte do baráže nebo ne?
Půjde o všechno a my musíme vyhrát. Věřím, že to zvládneme a všechno dobře dopadne.

Anketa

Jakou známku byste dali české reprezentaci v utkání se Španělskem?

1 58
2 27
3 74
4 247
5 1273