Real vyzrál na Malagu a překonal klubový rekord, Barcelona se nadřela

22:14aktualizováno  30. listopadu 23:39
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid překonali klubový rekord, když zvítězili v šestnáctém soutěžním utkání v řadě. Ve španělské lize vyhráli v Málaze 2:1 a vedou o dva body před Barcelonou, která v neděli porazila Valencii.

Radující se fotbalisté Realu Madrid. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 13. kolo

Getafe - Bilbao 1:2 (90.+1 Lafita - 36. San José, 90. Etxebarria)

Espaňol Barcelona - Levante 2:1 (19. Caicedo, 34. García - 12. Morales)

Málaga - Real Madrid 1:2 (90.+2 Santa Cruz - 18. Benzema, 83. Bale)

Vigo - Eibar 0:1 (30. Manu)

Atlético Madrid - La Coruňa 2:0 (43. Saúl, 55. Arda Turan)

FC Sevilla - Granada 5:1 (24. a 79. Bacca, 65. Banega, 88. M'Bia, 90. Gameiro - 42. El Arábí)

Córdoba - Villarreal 0:2 (24. Vietto, 70. Uche)

Valencie - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Busquets).

Do vedení „Bílý balet“ poslal v 18. minutě Karim Benzema, jemuž před bránu přesně přihrál Cristiano Ronaldo. Portugalský reprezentant poprvé v kariéře asistoval ve čtyřech ligových utkáních v řadě a s Benzemou tvoří produktivní dvojici. Na gól Francouzi přihrál už čtrnáctkrát.

Na 2:0 zvýšil v 83. minutě tvrdou střelou Gareth Bale, další gólovou asistenci si připsal Ronaldo, který poprvé od 12. ledna neskóroval v ligovém zápase, který odehrál celý. V závěru už pouze zkorigoval stav útočník Málagy Roque Santa Cruz.

Barcelonu spasil v závěru Busquets

Už dvakrát se v této sezoně Messimu a spol. stalo, že neskórovali. Ofenziva strádala i v utkání v Valencií, než ji v 94. minutě spasil svým prvním gólem v sezoně defenzivní záložník Sergio Busquets. Barcelona tak uspěla v neoblíbené destinaci: ve Valencii remizovala ve čtyřech z posledních sedmi utkání.

Páté vítězství z posledních šesti zápasů v lize vybojovalo Atlético Madrid, které porazilo La Coruňu 2:0. Obhájce titulu Atlético dál ztrácí čtyři body na vedoucí Real. Svěřence Diega Simeoneho poslal do vedení v 43. minutě dvacetiletý záložník Saúl, po přestávce přidal další gól Arda Turan.

Utkání se neslo ve stínu tragédie, která se odehrála ráno nedaleko stadionu Vicenta Calderóna. Domácí příznivci hodili jednoho z fandů Deportiva do řeky Manzanares, odkud byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Třiačtyřicetiletý muž podle médií utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy a byl silně podchlazen. I když mu lékaři obnovili životní funkce, po pár hodinách v nemocnici následkům zranění podlehl.