Real Madrid zničil La Coruňu osmi góly, Ronaldo nastřílel hattrick

18:13aktualizováno  22:26
LA CORUŇA/PRAHA - Fotbalistům Realu Madrid se po nedávných nezdarech zalíbilo soupeře potupit vysokým rozdílem. Po vítězství 5:1 v týdnu v Lize mistrů nad Basilejí dal v nejvyšší španělské soutěži ještě o tři góly víc a na hřišti La Coruni vyhrál 8:2. Hattrickem se předvedl Ronaldo, celkem dal ve čtyřech kolech pět branek.

Fotbalisté Realu Madrid oslavují vítězství nad La Coruňou. foto: Reuters

Real po dvou ligových porážkách v San Sebastianu a doma s Atletikem Madrid zabral, v La Coruni o třech bodech rozhodl už do poločasu, byť v úvodní půlhodině byl jeho výkon těžkopádný.

Pak se však trefil Cristiano Ronaldo a už to šlo. Po centru Arbeloy se mohutně odrazil a parádní hlavičkou z 12 metrů poslal míč obloučkem k tyči.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo

La Coruňa - Real Madrid 2:8 (51. Medunjanin z pen., 84. Toché - 29., 41. a 78. Ronaldo, 66. a 74. Bale, 88. a 90.+3 Hernández, 36. Rodríguez)

Bilbao - Granada 0:1 (39. Córdoba)

Atlético Madrid - Vigo 2:2 (31. Miranda, 41. Godín - 19. Hernández, 53. Nolito)

Espaňol Barcelona - Málaga 2:2 (16. Caicedo, 88. Stuani - 53. Camacho, 90.+3 Duda).

Následně se nádherně z levé strany do horního růžku trefil James Rodriguéz a poté znovu Ronaldo. Marcello vyslal kolmici mezi beky na Benzemu, brankář Lux nesmyslně vyběhl daleko z branky a překážel obráncům. Benzema se vyhnul všem, Lux ho fauloval a při ponechané výhodě střílel Ronaldo z dálky do prázdné brány.

Krátce po půli domácí snížili z penalty, ale jejich choutky na zvrat brzy utnul Bale dvěma góly. V 78. minutě Ronaldo dovršil hattrick střelou z levé strany vápna, domácí korigovali na 2:6 a poslední slovo měl střídající Javier Hernández.

Na prsou si zpracoval dlouhý pas a levačkou pálil ze 16 metrů do horního růžku. Nádherný gól. A v nastavení pálil znovu, jeho ránu z 20 metrů přizvedl mimo dosah gólmana obránce Sidnei.

Už v pátek nováček Eibar vyhrál v Elche 2:0.

Senzací je porážka jiného baskickéhé klubu, Bilbao doma podlehlo Granadě a se třemi porážkami ze čtyř zápasů je v tabulce hodně dole. Přitom v kvalifikaci o Ligu mistrů vyřadilo Neapol...