Gerard Pique lituje zahozené šance. | foto: ČTK/AP

Barcelona už není stoprocentní, z Málagy veze jen bod za remízu

•   22:19aktualizováno  23:57
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Barcelony poprvé v novém ročníku španělské ligy přišli o body. Na hřišti Málagy uhráli jen bezbrankovou remízu, přesto zůstali v čele tabulky o skóre před Sevillou, která si poradila 1:0 se San Sebastianem.

Barcelona v této sezoně ještě nedostala gól, její ofenziva však nenašla recept na Málagu, která uhájila domácí neprůstřelnost. Katalánci si vypracovali větší šanci až krátce před pauzou, útočník Lionel Messi ale na míč nedosáhl.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo

Almería - Atlético Madrid 0:1 (62. Miranda)

Eibar - Villarreal 1:1 (8. Arruabarrena - 71. Moreno)

Vallecano - Bilbao 2:1 (39. a 89. Baptistao - 20. Aduriz)

FC Sevilla - San Sebastian 1:0 (18. Deulofeu)

Granada - Levante 0:1 (46. Ruben García)

Málaga - FC Barcelona 0:0

Hrozili však i domácí: v druhé půli těsně minul Roberto Rosales a Luis Alberto nastřelil tyč. V nervózním závěru chytil brazilský obránce Weligton za tvář Messiho a poslal ho k zemi, vyvázl ale jen se žlutou kartou.

Na třetí místo se posunulo Atlético Madrid, které vyhrálo 1:0 na hřišti Almeríe. Obhájce titulu bez zraněného útočníka Maria Mandžukiče dlouho marně dobýval obranu outsidera. Bezbrankový stav hosté zlomili až v 62. minutě, kdy se hlavou prosadil Miranda.

Blízko třetímu vítězství mezi elitou byl nováček z Eibaru, který od osmé minuty vedl nad účastníkem Evropské ligy Villarrealem po trefě Mikela Arruabarreny. Devatenáct minut před koncem nicméně zařídil "Žluté ponorce" alespoň bod Gerard Moreno.

Nevydařenou sérii natáhlo Bilbao, které ztratilo v Madridu vedení nad Vallecanem a po porážce 1:2 má na kontě jen tři body za jednu výhru v pěti zápasech.