2. listopadu 2011 9:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Španělská média: Plzeň bojovala jako barbar Conan

Plzeň - Barcelona (Messi) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Barcelona (Messi) | foto: ČTK

BARCELONA Španělská média vypočítávají po úterním zápase Ligy mistrů v Praze všechny rekordy, kterých dosáhli barcelonští fotbalisté při výhře 4:0 nad Plzní. Zasloužené vítězství podle jejich názoru zařídil svou genialitou útočník Lionel Messi, který se už ve 24 letech každý den zapisuje do dějin fotbalu.

"Existují výjimečné zápasy, které se hodnotí spíš podle různých detailů než podle konečného skóre, ať už je příznivé nebo ne. Včera na stadionu v Edenu se odehrál přesně jeden z nich. Barcelona mohla dosáhnout celé řady milníků a jeden za druhým si bez okolků odškrtávala," píše deník El País pod titulkem "Na zdraví Messimu".

A podobně jako konkurenční tisk jubilea vyjmenovává: Messi završil úvodním gólem z penalty druhou stovku branek v dresu Barcelony, přičemž Plzeň byla padesátým týmem, jehož síť napjal. Brankář Víctor Valdés s 877 minutami překonal klubový rekord v neprůstřelnosti a trenér Pep Guardiola odtrénoval na lavičce Katalánců dvoustý zápas, během kterého na ní oslavil pětistý gól.

ČTĚTE TAKÉ

"Messi nezná limity, ve čtyřech dnech odehrál dva zápasy a nasázel šest branek. A to se tvrdilo, že je v krizi. Schovejte se někam všichni, kdo jste ho po pár zápasech bez branky kritizovali. Pochybovat o světovém hráči číslo jedna je smrtelný hřích, vždyť už ve čtyřiadvaceti se řadí k legendám fotbalu," oslavuje rodáka z Rosaria v komentáři španělský deník Sport.

Tamní média se shodují, že zápas zlomila penalta a současná červená karta pro Mariána Čišovského. "Po úvodním tlaku českých kamikaze vyzkoušel poprvé Messi z dálky brankáře Pavlíka. Vzápětí vyslal před branku do gólové šance Fábregase. Po Jiráčkově zákroku na něj se měla pískat penalta, té se ale dočkala Barcelona brzy nato," popisuje první půlhodinu hry El Mundo.

Barcelona musela nejvíc běhat právě proti Plzni

"S vědomím toho, že jim AC Milán remízou 1:1 v Borisově nabídl jako na zlatém podnosu první místo ve skupině, hráči Barcelony šli do zápasu s jasným cílem. A ten splnili, s deseti body vedou skupinu. V druhé půli se při vedení 2:0 už omezili na kontrolování míče a občasné pokusy dostat se do šancí," píše El Mundo deportivo.

Přes dominanci barcelonského týmu ocenily deníky i hru domácích. "Trenér Vrba i kapitán Horváth před zápasem řekli, že nikdo nejde na hřiště kvůli tomu, aby dostal dres od Messiho. A splnili to. Pokud v minulém zápase vypadali jako jehňátka, tentokrát se do všeho vrhali jako barbar Conan a pro dres si pak nikdo nešel. I po penaltě se Barcelona musela zapotit, aby vybojovala jistotu postupu do dalšího kola," chválí Plzeň deník AS.

Svěřencům trenéra Pavla Vrby lichotí i Sport. "Podle trenéra Guardioly toho letos Barcelona musela zatím nejvíc naběhat právě proti Plzni. Tentokrát to navzdory konečnému skóre 4:0 nebylo jiné. Češi jsou fyzicky silní, agresivní, rychlí a mají velice nebezpečné protiútoky," vyjmenoval přednosti hráčů Viktorie.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz