15. června 2018 15:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Dobře načasovaný trest. Cristiana Ronalda poslal ‚Madrid‘ v den zápasu se Španělskem na dva roky do vězení

Zklamaná hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaná hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo. | foto: ČTK/AP

madrid Cristiano Ronaldo dostal ve Španělsku za daňové úniky po dohodě s úřady trest na dva roky ve vězení. Za mříže portugalská hvězda Realu Madrid nemusí, jelikož podle španělských zákonů si mohou odsouzení za nenásilné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat tresty do dvou let na podmínku na svobodě. Symbolické je, že právě zápasem se Španěly vstoupí Ronaldovi Portugalci v pátek od 20:00 SELČ do světového šampionátu.

Ronaldo ale zaplatí pokutu 18,8 milionu eur (asi 483 milionů korun), informuje deník El Mundo. Dohodu mezi hráčem a úřady musí ještě podepsat ředitel finančního úřadu.

Třiatřicetiletý Ronaldo se podle obvinění v letech 2011 až 2014 vyhýbal placení daní z osobnostních práv, za což mu hrozil trest až tři a půl roku vězení a pokuta 28 milionů eur.

Pětinásobný vítěz Zlatého míče původně provinění odmítl s vysvětlením, že jen využil možnosti, kterou během jeho předchozího působení v Manchesteru United považovaly britské úřady za „legální a legitimní“.

Cristiano Ronaldo se svým pátým Zlatým míčem.
3) Hvězdný portugalský fotbalista nasázel v letošní sezoně ve 43 zápasech...

V květnu se však k daňovým únikům přiznal a následně dospěl s úřady k dohodě.

Podobný trest dostal před dvěma roky ve Španělsku i Ronaldův rival v boji o nejlepšího fotbalistu světa Lionel Messi z Barcelony, který byl za úniky ve výši 4,1 milionu eur odsouzen k trestu 21 měsíců. 

Ani on za za mříže nemusel, soud mu místo vězení vyměřil pokutu čtvrt milionu eur.

larJaroslav Šindelář, ČTK

Najdete na Lidovky.cz