Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

DUEL ŠPANĚLSKO-NĚMECKO JSME SLEDOVALI V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!
Fotbalisté Španělska se poprvé v historii probojovali do finále MS, když porazili Německo 1:0, ti si podruhé v řadě zahrají o bronz. Na vítěze čeká Nizozemsko, naši západní sousedé se utkají s Uruguayí. Děkuji vám za pozornost a REPORTÁŽ Z MS A DALŠÍ ZPRAVODAJSTVÍ
Zápas končí, Španělé jsou ve finále!!!
90.+3.
Začíná poslední minuta nastavení, Puyol odkopl míč do zámezí, stoper Marchena nahrazuje Xabiho.
90.+1.
důležité
Nastavovat se budou tři minuty, první se již hraje.
90. minuta
Španělé si hráli ve třech v německém pokutovém území, vybojovali ale pouze roh.
89. minuta
Španělsko
Do brejku se hnal Torres, skvělým skluzem mu ale zabránil ve střele Friedrich.
86. minuta
Pedra nahrazuje David Silva.
85. minuta
důležité
Němci mají drtivý tlak, nyní si zkusil vymodlit přímý kop ze šestnácti metrů Schweinsteiger, u sudího ale neuspěl! Faul měl být odpískán. Chvíli předtím v pokutovém území stáhl Piqué Mertesackera.
82. minuta
Španělsko
Španělé zatím Němce jejich zbraní nepostrestali. Pedro se objevil v brejku 2 na 1 společně s Torresem proti Friedrichovi - ale ukličkoval se. Trestuhodné!
81. minuta
Khediru nahrazuje Gomez, Torres následně Villu!
78. minuta
Německo
Němci tlačí - Lahm zprava nacentroval, Piqué ale Schweinsteigera předskočil, následoval brejk 1 na 1 Villa vs. Friedrich, německý bek si poradil skvěle.
76. minuta
V rychlém brejku Španělů zastavil Villu Lahm.
73. minuta
gól

Góóóól!!! Po rohovém kopu hlavičkovali nehlídaní Piqué a Puyol a to znamená vždy obrovské nebezpečí - kapitán Barcelony zatloukl míč do sítě naprosto nekompromisně, málem protrhl síť.

• Španělsko - Německo (Puyol střílí branku).

Španělsko - Německo (Puyol střílí branku). / Autor: Reuters

69. minuta
Německo
V obrovské šanci se objevili Toni Kroos - vypálil po nádherném centru Podolského napříč celým pokutovým územím. Mladičký záložník zprvní ale trefil jen střed branky a Casillas jeho střelu vyrazil.
67. minuta
Villa vypálil z hranice vápna, Neuer byl na místě.
65. minuta
Další házenkářské obléhání německého vápna zakončila další kolmice Iniesty, tentokrát ale hodně nepřesná.
63. minuta
Španělsko
Na penaltové zákroky vyrovnáno - tentokrát hříšník Ramos - byl faulován po krásném centru Iniesty a náběhu pravého beka Realu Madrid Podolskim, maďarský sudí jen přihlížel.
62. minuta
Další německá rošáda - Trochowského nahradil Kroos.
59. minuta
Španělsko
Silnou dvouminutovku zakončil střelou ze dvaceti metrů Pedro, mířil do stejného místa jako v 50. minutě Xabi - těsně mimo!