Další chyba lajnových, Capdevilu zastavil zdvižený praporek, chybně!
23. minuta
Klose se obtočil na hranici vápna kolem Piquéta, vykoupal i Capdevilu, s Puyolem si již neporadil a míč následně odkopl do bezpečí Casillas.
22. minuta
Ani z dalšího španělského rohu neudeřilo, naopak se do rychlého brejku dostali Němci, Klosemu ale odkopl míč na poslední chvíli jeden ze soupeřů.
19. minuta
Ve své tradiční pozici na pravém křídle se objevil Sergio Ramos, z voleje ale pálil nad.
16. minuta
Německo
První roh rozehráli také Němci, Casillas nepřílíš přesvědčivě z malého vápna vyrazil míč na další roh. Ani z něj ale neudeřilo.
13. minuta
Španělsko

Krásná kombinace Španělů po prvním rohu, ostrý centr Iniesty do vápna trefil rybičkou Puyol a míč jen těsně minul břevno německé branky.

• Španělsko - Německo (šance Puyola).

Španělsko - Německo (šance Puyola). / Autor: Reuters

10. minuta
Nyní poprvé zahrozilo také na druhé straně. Nejprve Klose prohnal Piquéta a Casillase, následně se v těsném ofsajdu ocitl Özil.
8. minuta
Další chytrou kolmici zkoušel na Villu opět Pedro, tentokrát ale vzduchem, což proti obrovitému Mertesackerovi nemělo šanci.
6. minuta
Španělsko

V první obrovské šance duelu se objevil Villa, po kolmici Pedra se objevil sám před Neuerem, na přesnější zakončení ale neměl dostatek času.

• Španělsko - Německo (Neuer a Villa).

Španělsko - Německo (Neuer a Villa). / Autor: Reuters

4. minuta
důležité

První vzrušení přichází od fanoušků. Jeden ze šedesáti fandů na stadionu se dostal až na trávník, kam vběhnul zpoza německé branky. Zahrál na vuvuzelu a byl pořadately odveden.

• Španělsko - Německo (fanoušek na hřišti).

Španělsko - Německo (fanoušek na hřišti). / Autor: Reuters

3. minuta
Začátek je hodně opatrny, ani jeden tým to příliš s pohybem i aktivitou nepřehání.
1. minuta
A ten právě přichází, zápas rozehráli Němci.
20:29
Vše je připraveno na výkop.
20:26

Ještě jednou krásný sluneční večer. V Durbanu právě dohrály státní hymny, za chvíli zápas začne.

• Španělsko - Německo (němečtí fanoušci).

Španělsko - Německo (němečtí fanoušci). / Autor: Reuters

Posledním vzájemným zápasem bylo finále mistrovství Evropy 2008, jež jediným gólem ve prospěch Španělů rozhodl Fernando Torres.
Německo
To Němci jsou třetí nejúspěšnější zemí co do zisku zlatých medailí a nejlepším v celkovém sběru cenných kovů - ze sedmnácti účastí vytěžili naši západní sousedé z MS neskutečných deset medailí (3-4-3).
Španělsko
Pro Španěly je postup do semifinále historickým úspěchem, zatím nejlépe skončila pyrenejská velmoc na 4. místě (tehdy se ale nehrálo play off).
Oba soupeři se utkali na MS třikrát, dvakrát zvítězili Němci, jednou - v základní skupině 1994 - se oba soupeři rozešli smírně 1:1.