Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělský tisk pranýřuje Ujfalušiho po faulu na Messiho. Je to řezník, píší

Sport

  15:09aktualizováno  16:32
BARCELONA/PRAHA - Barcelonský fotbalista Lionel Messi si z nedělního utkání s Atlétikem Madrid odnesl poraněné vazy v pravém kotníku jako důsledek nešetrného zákroku českého obránce Tomáše Ujfalušiho. Natažení vnitřních i vnějších vazů v kloubu potvrdilo dnešní vyšetření, které zároveň definitivně vyvrátilo obavy ze zlomeniny.

Lionel Messi. foto: Reuters

Podle oficiálních stránek klubu by měl nejlepší fotbalista světa za loňský rok chybět minimálně v příštích dvou ligových zápasech. Třiadvacetiletého Messiho ve vítězném zápase Barcelony na půdě Atlética Madrid hrubě fauloval v nastaveném čase český obránce Tomáš Ujfaluši - VÍCE O ZÁKROKU VČETNĚ VIDEA ZDE!

UJFALUŠI: BYLA TO SMŮLA

Co řekl o ...

... Zákroku:
Moc mě to mrzí. Co se stalo, stalo se. Nemohu to změnit. Byla to ale smůla. Ulevilo se mi, když jsem zjistil, že nemá nic zlomeného.

... Úmyslu zranit Messiho: To není můj styl a nikdy nebude. Chtěl jsem hrát míč. Kdyby to byl jakýkoli jiný hráč než Messi, tak bych míč vypíchl, on je ale hrozně rychlý.

... Omluvě: Poslal jsem mu textovou zprávu přes mého spoluhráče Agüera, který Messiho zná z argentinské reprezentace.

... Vztahu k Messimu: Vždycky jsem říkal, že je Messi nejlepší na světě a že jeho hra je pro fanoušky největší požitek. O to více mě to mrzí a o to horší to pro mě je," uvedl Ujfaluši.

... O možné disciplinární dohře: Ještě netuším, jestli dostanu nějaký trest. Co jsem ale viděl opakovaný záběr, tak to bylo děsivé," dodal.

Argentinec se hned po zápase podrobil prohlídce, která vyvrátila podezření na zlomeninu v kotníku. Vazy však poškozené jsou, což potvrdilo dnešní podrobné vyšetření. "Uděláme vše pro to, aby byl Lionel brzy s námi," prohlásil trenér Barcelony Pep Guardiola, podle kterého Messi nese zranění velmi těžce. "Je velmi smutný, neubránil se ani slzám. Takové věci se ale stávají," dodal.

Ujfaluši svého zákroku litoval a prostřednictvím argentinského spoluhráče Agüera se Messimu omluvil. "Chci se ale omluvit i veřejně. Rozhodně nebylo mým záměrem Messimu ublížit. Chtěl jsem hrát míč, bohužel jsem mu smolně šlápl na kotník. Moc mě to mrzí. Doufám, že se Leo brzy uzdraví," citoval Ujfalušiho španělský tisk.

Média však českého obránce za zákrok pranýřují. Dokonce ho přirovnávají k Andonimu Goikoetxeovi z Bilbaa, který v roce 1983 zlomil nohu tehdejší hvězdě Barcelony Diegovi Maradonovi, za což získal přezdívku "řezník z Bilbaa". "Byl to útok na krásný fotbal," komentoval Ujfalušiho zákrok časopis Sport. "Messi byl loven a nakonec uloven," napsal deník El Periódico.

Podle listu Marca si Ujfaluši zaslouží přísný trest. "Na hřištích by se neměl dlouho objevit, aby měl dost času na to se stydět." Pro českého fotbalistu to byl přitom kvůli problémům s achillovkou teprve druhý zápas sezony. Jeho zákrok rozpoutal ve Španělsku debatu, zda by hvězdy jako Messi a Cristiano Ronaldo měly být speciálně chráněny rozhodčími.

Autoři: ,