23. května 2008 18:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta čeká, jestli Lavička kývne na nabídku

Lavička slavil s Libercem titul.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavička slavil s Libercem titul. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Už na začátku příštího týdne by mohlo být jasné, kdo bude novým trenérem fotbalové Sparty, která před koncem sezony propustila Michala Bílka. Vedení letenského klubu už s konkrétní nabídkou oslovilo Vítězslava Lavičku, který je pro Spartu současnou volbou číslo jedna.

Jednání však komplikuje skutečnost, že Lavička je trenérem reprezentace do 21 let a čeká se na to, zda jej svaz bude ochoten uvolnit. "S trenérem Lavičkou jsme v kontaktu, ale nečekají nás jednoduchá jednání. Během příštího týdne by mělo být jasněji a věříme, že celou záležitost definitivně uzavřeme," řekl dnes mluvčí Sparty Jakub Otava s tím, že Lavička je zatím jediným koučem, kterého klub oslovil.


Lavička řeší v posledních dnech velké dilema. "Zvažuju všechny možnosti a není to vůbec jednoduché rozhodování," řekl dnes  Lavička, který tým "lvíčat" vede od loňského srpna. Od jednadvacítky se mu odcházet nechce, protože tým v září čekají závěrečné a klíčové zápasy v evropské kvalifikaci na půdě Turecka a s Ukrajinou.
Pětačtyřicetiletého kouče však zároveň láká i angažmá ve Spartě, v níž prožil velkou část hráčské kariéry. Lavička na Letné dělal i asistenta trenérům Ivanu Haškovi a Jaroslavu Hřebíkovi. Toho na konci sezony 2001/2002 nahradil a Spartu vedl krátce jako hlavní trenér.

"Teď bych nechtěl spekulovat, jestli je reálnější, že zůstanu u jednadvacítky, nebo půjdu do Sparty," uvedl Lavička, jehož sbírce trenérských úspěchů dominuje předloňský mistrovský titul s Libercem. Pro vyřešení otázky by měla být klíčová schůzka místopředsedy svazu Vlastimila Košťála, zástupců Sparty a Lavičky na počátku příštího týdne. Nyní se čeká na to, až se Košťál vrátí z rakouského Bad Kleinkirchheimu, kde pobývá s reprezentací na soustředění před mistrovstvím Evropy.

ČTK