5. května 2008 15:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta dala Řepkovi pokutu 200 tisíc korun

Řepka opouští hřiště po červené kartě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řepka opouští hřiště po červené kartě. | foto: ČTK

PRAHA Pokutu 200 tisíc korun zaplatí do klubové pokladny fotbalista Tomáš Řepka za svoje provinění v nedělním večerním ligovém utkání proti Brnu, kdy hodil míč na protihráče Aleše Bestu a byl vyloučen.


Rozhodnutí Sparty dnes mluvčí Jakub Otava. Klub současně podal stížnost na rozhodčího Radka Matějka kvůli necitlivému řízení utkání.

"Na jednu stranu uznáváme, že se z disciplinárního hlediska objektivně jednalo o méně závážný prohřešek než třeba v případu Miroslava Matušoviče při utkání s Kladnem. Nicméně z pohledu Sparty šlo o neuvěřitelně hloupé a zásadní selhání v kritickém momentu sezóny. Proto byla Tomáši Řepkovi udělena druhá nejvyšší disciplinární pokuta v historii klubu," vysvětlil ředitel komunikace ACS Jakub Otava na klubovém webu.

"Sám hráč svého jednání hluboce lituje, vedení klubu i hráčům se osobně omluvil a prosí, aby omluvu přijali i fanoušci," dodal Otava.

ČTK