Sparta doma dala čtyři góly Boleslavi a posunula se na třetí místo před Baník

20:00
PRAHA - Fotbalisté Sparty v dohrávce 12. kola fotbalové ligy porazili 4:1 Mladou Boleslav a po dvou porážkách za sebou bodovali. Dvěma góly se na výhře domácích podílel Benjamin Tetteh, po jedné brance přidali Matěj Pulkrab a Guélor Kanga. Za hosty v závěru zmírnil debakl Lukáš Hůlka. Letenští jsou díky vítězství třetí v tabulce se ztrátou dvou bodů na druhou Plzeň a čtyř na vedoucí Slavii.

Benjamin Tetteh se proti Mladé Boleslavi blýskl dvěma góly. foto: ČTK

Ze Sparty ho vyhodili, on ale povýšil. Hapal je novým trenérem slovenské reprezentace

Sparťané oproti poslednímu ligovému utkání nastoupili se čtyřmi změnami v sestavě.

Na levý kraj obrany se postavil Čivič, stopera Kayu nahradil Costa a vrátil se i záložník Stanciu, který si odpykal distanc za vyloučení. A místo potrestaného Šurala v útoku vedle Tetteha nastoupil Pulkrab.

Domácí měli od začátku navrch a dobré šance zahodili Stanciu s Tettehem. V 19. minutě už se ujali vedení.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slovan Liberec, 22. září...

Po rohu se míč odrazil k Pulkrabovi a ten ho napálil do branky. O minutu později už to bylo 2:0. Osamocený Tetteh i s trochou štěstí prostřelil brankáře Šedu.

Ve 37. minutě si pak ghanský útočník naběhl na přízemní centr Chipciua a zamířil přesně k tyči.

Tetteha dal sedmou branku v sezoně, čímž si upevnil pozici nejlepšího střelce Sparty. Dva góly v jednom utkání navíc zaznamenal podruhé v sezoně.

Sparta - M. Boleslav 4:1

Branky: 20. a 37. Tetteh, 19. Pulkrab, 64. z pen. Kanga - 84. Hůlka. Rozhodčí: Orel - Blažej, Vlček. ŽK: Čivič, Kanga - Komličenko. Diváci: 9147.
Sparta: Nita - Čivič, Costa, Radakovič, Chipciu (86. Wiesner) - Vatajelu (65. Vukadinovič), Frýdek, Kanga, Stanciu - Tetteh (68. Mebrahtu), Pulkrab.
M. Boleslav: Šeda - Keresteš (46. Hubínek), Chaluš, Hůlka, Pauschek - Ladra, Mareš, Takács, Konaté (46. Kateřiňák) - Komličenko (71. Novák), Přikryl.

Hosté se v první půli k ničemu nedostali, a když už to vypadalo, že po zákroku Radakoviče na nejlepšího ligového Komličenka budou kopat penaltu, rozhodčí ji po poradě s videem odvolal.

Mladoboleslavský trenér Weber do druhého poločas místo Keresteše s Konatém poslal na hřiště Hubínka s Kateřiňákem a hosté mohli snížit.

Nejprve se po Kateřiňákově centru dostal k míči Přikryl a trefil břevno, o chvíli později bývalého útočníka Sparty vychytal pohotovým zákrokem Nita.

Domácí zahrozili v 60. minutě dělovkou Pulkraba a chvíli na to přidali čtvrtou branku. Penaltu, kterou rozhodčí po zákroku Takácse na Stanciua nařídil až po konzultaci s videem, proměnil Kanga.

Sparta neměla daleko ani k pátému gólu, ale Stanciu v 81. minutě z voleje těsně minul. Poslední slovo nakonec patřilo Mladé Boleslavi, za kterou v 81. minutě zmírnil debakl Hůlka.

Sparta čtyřmi góly rázně ukončila dvouzápasový střelecký půst a v tabulce jí patří třetí místo s náskokem dvou bodů před čtvrtou Ostravou. Mladá Boleslav na Letné ukázala, proč má nejhorší obranu v soutěži, je po třízápasové sérii bez vítězství devátá.