Sparta dvakrát nad Bohemians prohrávala, ale veze vítězství

21:06
PRAHA - Sparťanští fotbalisté zůstávají i po 12. kole první fotbalové ligy neporaženi, na hřišti Bohemians Praha vyhráli 3:2. K první letošní prohře ale měli hodně blízko, ještě patnáct minut před koncem prohrávali. Rozhodující gól vstřelil čtyři minuty před koncem Kušnír; sparťané tak poprvé v sezoně vstřelili více než dva góly a poskočili na čtvrté místo v tabulce.

Utkání 12. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha - AC Sparta Praha 25. října v Praze. foto: René Volfík, ČTK

Sparta tři dny po pohárovém duelu s Kluží nastoupila v téměř stejné sestavě, pouze Kaloudu nahradil uzdravený Zeman, a hned od úvodu si vytvořila tlak s řadou nebezpečných situací v šestnáctce soupeře.

Jejich hra byla v přesném protikladu s hrou soupeře, který se dostal poprvé na dostřel Blažka až ve 12. minutě a hned z toho bylo vedení. Na pravé straně se dopustil chyby Kušnír, následoval centr Fenyka, míč propadnul po nepřehledné situaci až k Ibemu a ten ho propálil do sítě.

Sparta se chvíli probírala ze šoku, ale na konci první půlhodiny sevřela domácí do kleští a měla řadu možností. Vackovu ránu ještě zablokovala obrana, stejně jako Kuckův pokus ve 32. minutě. Ovšem k odraženému míči se dostal na hranici trestného území Zeman a halvolejem ho napálil do sítě.

Zdálo se, že hosté průběh utkání brzy zlomí ve svůj prospěch, ale místo toho spalovali další příležitosti a ve 40. minutě na to krutě doplatili, protože druhá vydařená domácí akce skončila druhou brankou poté, co se prosadil zblízka Dobeš.

Bohemians nedokázali příliš účinně držet Spartu daleko od své branky ani po pauze a hra se odbývala takřka výhradně před brankářem Pižanowskim, jenž o přestávce nahradil zraněného Belaně.

Patnáct minut před koncem ale po sérii závarů už nedokázala sparťanské útočné vlny odvracet. Pižanowski sice dokázal dvakrát zachránit, ale pak se na hranici trestného území opřel do míče Vacek a propálil vše co mu stálo v cestě. Sparťané spěchali, aby výsledek ještě otočili a nakonec se prosadili další střelou zpoza šestnáctky. V 86. minutě sice rychlý brejk zůstal nevyužit, ale následná dělovka Kušníra už přinesla hráčům v rudém definitivní radost.

Budějovice ubránily v domácí premiéře kouče Šilhavého bod s Plzní

Fotbalisté Českých Budějovic i ve druhém utkání pod novým koučem Jaroslavem Šilhavým získali bod a na výhru čekají již deset zápasů. Po remíze na Spartě dnes uhráli nerozhodný výsledek i v domácím duelu 12. ligového kola s Plzní, v němž diváci čekali na gól marně.

Teplice proti Mladé Boleslavi dvakrát vyrovnaly a dál vedou ligu

Fotbalisté Teplic remizovali doma s Mladou Boleslaví 2:2 a ligovou tabulku vedou před Jabloncem už jen zásluhou lepšího skóre. Hosté dokonce dvakrát vedli a po vyloučení domácího Mareše hráli dvacet minut proti deseti. Tepličtí si však udrželi letošní ligovou neporazitelnost i těsné vedení v tabulce.

Liberci zachránil výhru nad Příbramí premiérovou trefou bek Kelič

Premiérová ligová branka chorvatského obránce Renata Keliče zachránila libereckým fotbalistům těsnou výhru 1:0 nad Příbramí ve 12. kole nejvyšší soutěže. Liberec v jinak nezáživném zápase zabral po dvou prohrách, naopak Příbram vyšla naprázdno už potřetí za sebou a Slovan se na ni bodově dotáhl. Oba týmy mají 14 bodů.

Zelenka nasměroval Slovácko k výhře nad Kladnem

Záložník Lukáš Zelenka nasměroval fotbalisty Slovácka svým prvním gólem po návratu do české ligy k vítězství 2:0 nad Kladnem. Blonďatý středopolař otevřel ve 22. minutě skóre dnešního utkání 12. ligového kola povedenou střelou, která se od tyče odrazila do gólmana Pavlíka a pak do sítě. Pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Abrahám. Domácí si po triumfu v Dolíčku připsali druhou výhru po sobě a přeskočili svého soupeře v tabulce.

Výhru Baníku nad Bohemians 1906 pečetil svým šestým gólem Lička

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili ve 12. kole první ligy Bohemians 1905 3:1 a zůstali v kontaktu s čelem tabulky. Velký nápor v první půli vyjádřili góly Martin Lukeš s Miloslavem Strnadem. Škoda sice po po změně stran snížil, ale výhru Baníku zpečetil šestým gólem v sezoně Mario Lička. Klokani poprvé v sezoně inkasovali více než jeden gól.

Výsledky 12. kola první fotbalové ligy

Bohemians Praha - AC Sparta Praha 2:3 (2:1) Branky: 12. Ibe, 40. Dobeš - 32. Zeman, 75. Vacek, 86. Kušnír.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:0

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:2) Branky: 21. vlastní Miller, 67. Stožický - 19. Sylvestre, 23. Chramosta.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (1:0) Branka: 40. Kelič.

1. FC Slovácko - SK Kladno 2:0 (1:0) Branky: 22. Zelenka 85. Abrahám.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 3:1 (2:0) Branky: 15. Lukeš, 33. Strnad, 62. Lička - 53. Škoda.