Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta hostí Plzeň: půjde i o souboj individualit

Sport

  14:27
PRAHA - Šlágrem kola a možná celého fotbalového jara bude sobotní utkání, ve kterém Sparta hostí Plzeň. Lídr tabulky z Letné má před třetími Západočechy náskok devíti bodů. "Zápas to bude nesmírně důležitý. Vítěze bych si tipnout netroufl, ale odhadl bych to tak, že Sparta neprohraje," řekl pro Lidovy.cz trenér a expert Vladimír Táborský.

Plzeň - Sparta (zleva: Pavel Horváth, Marek Matějovský) foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Oba týmy mají ve svých kádrech velké ikony a vycházející hvězdy. Vladimír Táborský pro Lidovky.cz odhadl jejich aktuální formu a rozpoložení.

Sparta - Olomouc (Léonard Kweuke)

Léonard Kweuke

Plzeňský fotbalista Marek Bakoš

Marek Bakoš

Léonard Kweuke: Oba v oslnivé formě nejsou. Kweuke určitě nenavázal na povedený loňský rok, navíc má za sebou několik tisíc kilometrů kvůli startu za národní tým a vypořádat se s tím nebude jednoduché. Na druhou stranu pro něj hovoří výhoda domácího publika.  
Marek Bakoš: Bakošovi se na jaře rovněž nedaří. Skóroval jen v Teplicích a na Schalke byl dokonce vyloučený. Tu červenou kartu bude ale jistě chtít odčinit.

Sparta - Viktoria Žižkov (Matějovský)

Marek Matějovský

Plzeň - AC Milán (Horváth)

Pavel Horváth

Marek Matějovský: Je mladší a stále doufá v nominaci na Euro. Stále ale střídá dobré okamžiky se slabšími. Někdy drží míč déle, než je třeba, ale například proti Slovácku byl ve sparťanském dresu jediný, který něco vymyslel.
Pavel Horváth: Je v daleko větší pohodě. Sice na něj bude větší tlak, protože nastoupí proti "svým", ale je tak psychický vyrovnaný, že ho to neovlivní.

Talentovaný záložník pražské Sparty Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí

Plzeň (Václav Pilař)

Václav Pilař

Ladislav Krejčí: Jeho start po faulu Ondřejky stále není jistý. Je mladý a nemá tolik zkušeností. Tíha utkání by proto na něj mohla dolehnout. 
Václav Pilař: Je v dobré formě a nastupuje neustále. Obstál na Schalke i v Irsku za národní tým.

Sparta - Bohemians Praha (za Spartu Mario Holek)

Mario Holek

Plzeň - AC Milán (Darida a Amelia)

Vladimír Darida

Mario Holek: Sparta si od něj určitě hodně slibovala a měl by se každým zápasem zlepšovat. Dokáže hrát lépe, než to, co doposud předvedl. Očekával bych od něj více aktivity především v domácím prostředí. Musí naplnit naděje, které jsou do něj vkládány.
Vladimír Darida: Je dobrým Horváthovým žákem. Hodně se o něm psalo po domácím utkání se Schalke, kdy dal branku. A ani v odvetě však nezklamal.

Anketa

Kdo je v lepší formě?

Sparta 14
Plzeň 74

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....