Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Sparta i České Budějovice zavádí úsporná opatření. S hráči se domluvili na snížení platu

Hráči Sparty oslavují branku Libora Kozáka. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Praha - Fotbalisté Sparty a Českých Budějovic se s vedením klubů dohodli na snížení platů. Na Letné hráči přistoupili na snížení o 20 až 30 procent podle výše fixní části měsíční mzdy, Jihočeši detaily dohody neupřesnili. Oba celky o úsporných opatřeních informovaly na svých webech.
  11:54

„Díky vstřícnému přístupu kabiny došlo 1. dubna ke snížení fixních částí výplat fotbalistů A-týmu a vybraných hráčů B-mužstva,“ uvedla Sparta na webu. Klub k opatřením sáhl poté, co byly kvůli koronaviru přerušeny fotbalové soutěže v České republice a kvůli nařízení vlády je možné trénovat pouze individuálně. 

Sparťané sehráli v Budějovicích o poznání lepší utkání než to ligové.
Libor Kozák se raduje z jednoho ze svých tří gólů do sítě Karviné.

„Vedení klubu, reprezentované generálním ředitelem Františkem Čuprem a sportovním ředitelem Tomášem Rosickým, s hráči učinilo dohodu, že snížení bude v platnosti do doby, než bude obnoven standardní tréninkový režim,“ oznámil letenský celek.

Snížení platů hráčům a všem zaměstnancům včetně vedení dnes oznámily také České Budějovice. Po Spartě, Ostravě, Jablonci, Mladé Boleslavi a Zlínu tak učinily jako šestý prvoligový celek. „Stejně jako ostatní kluby v České republice i po celé Evropě jsme okamžitě pocítili ekonomické dopady vzniklé krize,“ uvedl generální manažer Martin Vozábal.

„Po rozhodnutí akcionářů a dohodě s hráči a zaměstnanci jsme se rozhodli všem v klubu snížit mzdy za měsíc březen. Celou situaci samozřejmě i v dalších dnech a týdnech budeme řešit. Uvidíme, jaké budou v dalším období dopady na sport,“ řekl.

První a druhá liga byly přerušeny v polovině března po vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření nákazy COVID-19, která si vynutila pozastavení téměř všech sportovních soutěží na světě. Odloženy kvůli ní byly mimo jiné i olympiáda a fotbalové Euro. 

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...