5. května 2010 22:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta jednou klopýtne, věří ostravský Mario Lička

Kladno - Baník  (radost Ličky a Varadiho). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kladno - Baník (radost Ličky a Varadiho). | foto: ČTK

PRAHA Ostravský záložník Mario Lička otevřel ostravským fotbalistům svým osmým gólem v sezoně cestu k hladkému vítězství 3:0 na hřišti Kladna, po němž Baník dál bodově drží krok se Spartou.

 

Osmadvacetiletý středopolař nepočítal s tím, že by dnes Letenští mohli proti Slovácku zaváhat. Věří však, že ve zbývajících dvou duelech sezony v Liberci a s Teplicemi Pražané aspoň jednou klopýtnou, a že Ostravě tak nakonec budou dvě výhry stačit k titulu.

Lička konstatoval, že dnešní kolo nic nevyřešilo. "Myslím, že je to pořád stejné. Máme stejný počet bodů jako Sparta a je o kolo míň. Zbývají další dva zápasy a rozhodovat se bude až do posledního kola," řekl novinářům Lička. S tím, že by dnes Sparta nevyhrála, vůbec nepočítal.

"Nevěřil jsem, že klopýtne. Slovácko mělo vykartované hráče, bylo jasné, že Sparta tři body získá," podotkl Lička. Ostravský středopolař ale doufá, že Sparta ve zbývajících zápasech dvakrát nevyhraje. "Věřím, že v jednom zápase určitě ztratí. Hrajou v Liberci, nemají to jednoduché. Pak je čekají Teplice, které taky hrajou o poháry. Věřím, že nám dvě vítězství budou stačit k titulu," pokračoval Lička.

Připustil, že Ostrava má papírově lehčí los, ale dohnat pětigólovou ztrátu ve skóre podle něj už nepůjde. "Na skóre to neuhrajeme, je třeba, aby Sparta klopýtla. My jsme si dnes nepřijeli nahrabat skóre. Víme, že na skóre to nedohoníme. Jediná možnost je, aby Sparta ztratila a my dvakrát vyhráli," uvedl Lička.

V dnešním duelu jasně zastínil svého staršího bratra Marcela, který se v domácím dresu dostal na hřiště až v průběhu druhé půle. To už Mario Lička dávno vstřelil vedoucí branku. "Bylo důležité, že jsme do poločasu vedli 1:0, to jsme potřebovali. Člověk když dá gól, tak se potom uklidní," pochvaloval si Lička.

Na kladenského gólmana Romana Pavlíka vyzrál až na čtvrtý pokus. "První střela šla nad, druhá přímo do něho. Potřetí jsem tam prošel, ale nestačil jsem ho přehodit. Až napočtvrté to vyšlo. Neměl dobrý výhled, nestačil zareagovat," podotkl Lička.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.